3. Етър изненада фаворита Академик

Етър изненада фаворита Академик

Отборът на Етър изненада втория в класирането на Западната "Б" Група Академик (София) и го победи с 2:1 на негов терен

Отборът на Етър изненада втория в класирането на Западната "Б" Група Академик (София) и го победи с 2:1 на негов терен, съобщава БТА.

Гостите от Велико Търново стигнаха до успеха с голове на Петър Ванков в 51-ата минута и Тихомир Кънев осем минути преди края на срещата. Домакините успяха да изравнят чрез резервата Василев в 75-ата минута, разписал се след прекрасен пробив на негов съотборник по лявото крило и центриране по тревата в наказателното поле.

Поражението отдалечи още повече "студентите" от първото място в класирането, където уверено се намира Банско, докато Етър се изкачи до шестата позиция с 23 точки.

След изключително скучно първо полувреме, в което единственото добро положение дойде още в 20-ата секунда, когато нападател на домакините удари греда, развръзката от мача дойде през втората част. Още в 51-ата минута стражът на Академик Васко Василев изпусна топката при центриране от фаул в наказателното си поле и подари гол на Петър Ванков, който отблизо го препарира за 1:1. Домакините реагираха като ужилени и стигнаха до няколко поредни фаула около наказателното поле, от които обаче техните състезатели не уцелиха вратата на Венци Димитров. В 75-ата минута все пак те успяха да изравнят след отлична комбинация в наказателното поле и гол с удар отблизо на Василев.

"Студентите" имаха амбиции дори да стигнат до пълен обрат, но унесени в атака допуснаха сериозна пробойна в отбраната си, което позволи на Тихомир Кънев да донесе победата на своя тим с гол в 82-ата минута. Той бе намерен прекрасно с пета в наказателното поле от Аврионов и с удар от 10-ина метра прати в екстаз шестимата фенове на гостите, които гласовито подкрепяха "болярите" на стадиона в София.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч