3. Етър пропусна златен шанс за достигането на плейофите за влизане в „А“ група

Етър пропусна златен шанс за достигането на плейофите за влизане в „А“ група

"Болярите" с много грешна стъпка, отиват в ада на Бяла Слатина в последния кръг

Етър пропусна златен шанс за достигането на плейофите за влизане в „А“ група.

Пред 3000 зрители на стадион „Ивайло“ „болярите“ направиха 0:0 с тима на Чавдар Етрополе, което не бе достатъчно за тима да бетонира втората позиция на Запад. В този мач обаче въздействие оказаха и кадровите проблеми.

„Виолетовите“ имаха пълно териториално преимущество срещу петия в Западната „Б“ група през по-голямата част от мача, но не съумяха да вкарат гол.

Кулминационните моменти бяха два. Първият в 30-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа за спъване на Кънев, която Йордан Петров не можа да вкара, след като бе спасена от вратаря.

Вторият бе в последните минути на мача, когато Тончев от гостите бе близо да отбележи, но вратарят Венци Димитров спаси.

Така в крайна сметка Етър ще трябва да спечели гостуването си на Чавдар Бяла Слатина, което ще е много трудно предвид факта, че тимът ако не спечели, може да изпадне.

Конкурентът Спортист Своге пък гостува на Септември Симитли в последния кръг, след като днес надигра без проблем с 3:0 Малеш Микрево.