3. Етър си върна върха след класика над Лудогорец II

Етър си върна върха след класика над Лудогорец II

Голове на Тихомир Кънев, Цветомир Тодоров и Иван Скерлев носят успеха на "болярите"

С класическо 3:0 срещу дублиращия тим на „Лудогорец” етърци си върнаха първото място в класирането на Втора лига.

В първия половин час удари на Стоянов и Кънев минаха до гредите, за да дойде 30-ата минута, в която Денислав Мицаков напредна отдясно и стреля, а Тихомир Кънев довкара топката в мрежата – 1:0.

Попадението окрили „виолетовите”, които само след 4 минути удвоиха аванса си. Цветомир Тодоров вкара гол-красавец с параболичен удар извън пеналта, препарирал вратаря Наумов. До почивката гостите нацелиха греда чрез Василев.

През втората част надмощието на „Етър” бе тотално. В 51-ата минута Кънев стреля, но вратарят успя да избие. След центриране на Стоянов от корнер защитникът Иван Скерлев с глава направи резултата 3:0.

В следващите минути по чудо не падна четвърти гол. Първо Иван Стоянов бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. После Кямил излезе в отлична позиция и шутира, но стражът изчисти топката с крак. В 75-ата минута пък Тодор Колев също бе изведен чудесно и технично прехвърли Наумов, но топката мина до десния стълб.

В 77-ата минута Димитров от гостите спря откъсващ се сам срещу вратата съперник, но реферът Вълков му показа само жълт картон. За „Лудогорец-2” удар на капитана Петров бе изваден от Акалски в корнер.

До края „Етър” продължи да бъде атакуващият отбор и първо Станислав Генчев от фаул накара вратаря да лови, а в заключителните минути изстрел на Джихат Кямил бе също избит, а вторият му удар срещна гредата.

Стартови състави:

„Етър“: Акалски, Мицаков, Скерлев, Ташев, С. Иванов, Ст. Генчев, Апостолов (67 Плахов), Ив. Стоянов, Кямил, Тодоров (72 Колев), Кънев (55 Неделчев).

„Лудогорец ІІ“: Наумов, Кр. Димитров, Шоколаров, Чунчуков, Климентов (46 Цвятков), О. Димитров, Григоров, Паломино, Георгиев (72 Китов), Василев, Петров.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч