3. Етър спечели дербито на Изток, би Ботев с 1:0

Етър спечели дербито на Изток, би Ботев с 1:0

Oтборът на Ботев (Пловдив) допусна първа загуба в Източната „Б” група, след като в дерби мача от IX кръг загуби с минималното 0:1 от Етър (Велико Търново).

Двубоят беше изпълнен с напрежение, картони, фалове, пропуски и пред двете врати, като единственото което липсваше беше резултатността.

Атмосферата по трибуните също беше на ниво, като повече от 3000 човека бяха дошли да подкрепят „канарчетата”, имаше и стабилна агитка от старопрестолния град, която не спря да подкрепя своите любимци.

Първото полувреме на срещата обаче беше повече от разочароващо, тъй като и двата състава сякаш все още се разузнаваха и се пазеха да не допуснат попадение, отколкото да търсят такова.

Първият шанс в мача беше за домакините, след като Александър Александров центрира в наказателното поле, там Байрев успя да засече топката с глава, но шутът му мина над вратата.

Етър отговори с изстрел с глава на Мартин Станчев, който нацели горната греда на вратата на Амбарцумян. След пет минути Кривия получи правото да изпълни фаул пред границата на наказателното поле, но би неточно и топката излезе в аут.

И тук започна надлъгването и липсата на идеи в атакуващ план и за двата състава. Негативно влияние върху представянето на отборите оказа и времето, след като заваля дъжд, който премина в град.

До края на първата част така и не се случи нищо запомнящо се освен няколко фаула. Второто полувреме обаче започна коренно различно. В тима на Етър беше извършена смяна, като в игра се появи Караиванов.

Само две минути след това резултатът беше открит. Именно Караиванов стреля, вратарят Амбарцумян спаси, но при добавката на Анев нямаше какво да стори.

Старши треньорът Петър Хубчев реагира мигновенно, като пусна в игра нападателя Атанас Курдов. Дори и това не помогна обаче на тима на „канарчетата” да стигне поне до равенство.

В 80 минута гостите останаха с човек по-малко, след като Гайдаров получи втори жълт картон. Етър се затвори още повече в своята половина,  Ботев  обаче така и не успя да отбележи попадение. Курдов и Неделев бяха близо до гола, но им липсваше точност в завършващата фаза.

Така отборът на Етър спечели дербито с Ботев и се завърна на върха в Източната „Б” група с актив от 19 точки, докато пловдивчани остават на пета позиция с пет по-малко.

Край на мача! Ботев допусна неприятна загуба срещу Етър (Велико Търново) като домакин с 0:1!

90 минута: Жълт картон за Борислав Георгиев!

Фенове на Ботев започнаха да скандират "Оставка, оставка"!

88 минута: Ботев изпълни корнер, след което Неделев стреля с глава от наказателното поле към вратата на гостите. Там Караиванов изчисти от голлинията и предотврати сигурно попадение!

86 минута: Изстрел на Курдов, от границата на наказателното поле, минава на 2-3 метра встрани от левия страничен стълб на вратата на Цанков!

84 минута: Жълт картон за вратаря на гостите Цанков за бавене на играта!

82 минута: Шанс за Ботев, Тодор Неделев овладя топката и стреля, но ударът му мина над вратата!

80 минута: Втори жълт и съответно червен картон за Георги Гайдаров за нарушение срещу Тодор Неделев. Така съставът на Етър остава с човек по-малко!

75 минута: Жълт картон за Караиванов от гостите, за нарушение срещу Байрев!

73 минута: Сериозен пропуск за Ботев! Шут на Кривия с левия крак, от границата на малкия пеналт, мина на метър встрани от вратата.

След попадението на Етър, Ботев се опитва да атакува, но действията на тима са хаотични!

70 минута: Ивайло Димитров напуска игра, а на негово място се появява Тодор Неделев!

59 минута: При последвалото центриране от фаул, защитник на Етър изчисти топката с глава в корнер, пред очите на Байрев!

58 минута: Фаловете в отбора на Етър зачестиха. Жълт картон за Георги Гайдаров!

55 минута: Втора смяна в Ботев (Пловдив). Любимецът на феновете на "канарчетата" Атанас Курдов влиза в игра, на мястото на Мартин Стефанов!

Нервите взеха връх след попадението, Ботев се хвърли да изравнява и това оставя свободни пространства за гостите.

48 минута: ГООООЛЛЛ за Етър! 0:1! Шут на Борислав Караиванов, Амбарцумян
изби, но отбитата топка попадна в Радослав Анев, който от точката на дузпата вкара във вратат на "канарчетата"!

Смяна и в щаба на Етър! Караиванов на мястото на Станчев.

Смяна в състава на Ботев! Стефан Киков напуска игра, а на негово място влиза Николай Манчев.

Начало на второто полувреме!

Край на първото полувреме, слаба игра и на двата тима.

45 минута: Жълт картон и за Радослав Анев за грубо нарушение срещу Стефан Киков. Медицинският екип влиза на терена, за да му окаже помощ.

44 минута: Първи жълт картон в мача. Той е за Стефан Киков за фаул в центъра на терена. Задържа за фланелката играч на гостите, който се откъсваше напред.

42 минута: Четвъртият съдия разговаря с помощник треньора на домакините, който негодуваше от отсъждане на Антон Генов!

36 минута: Несериозен изстрел на Байрев по земя от над 25 метра, топката мина встрани от вратата.

Дъждът премина в град!

Неточни действия и в двата отбора, грешните пасове са най-често срещаното нещо в последните минути!

28 минута: Заваля дъжд на стадион 'Христо Ботев"

В първите 20 минути действията на терена са равностойни. Все пак домакините от Ботев имат леко игрово предимство, докато от Етър разчитат предимно на контраатаки. При една от тях те можеха да отркрият резултата, но нацелиха гредата.

17 минута: Фаул в полза на Ботев (Пловдив) пред границата на наказателното поле, за нарушение срещу Ангел Рахов. Кривия застана зад топката, би по земя, топката мина на около 5-6 метра встрани от десния страничен стълб на Цанков.

12 минута: Първа опасност пред вратата на Ботев! Центриране отдясно на Александър Младенов, топката попадна в наказателното поле, където Мартин Станчев стреля с глава. Ударът му уцели горната греда и излезе в аут. Късмет за Амбарцумян!

8 минута: Изстрел на Петър Атанасов в наказателното поле, топката попада в ръцете на Цветомир Цанков.

6 минута: Първа сериозна опасност в двубоя. Центриране на Александър Александров от десния фланг, Димитър Байрев игра с глава в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

2 минута; Центриране на Кривия в наказателното поле на гостите, до топката не успяха да достигнат играчи и на двата състава и тя излезе в тъч.

Начало на мача!

Около 2600 са феновете на стадиона, има агитка от около 100 човека от Велико Търново!

Стартови състави:

Ботев (Пловдив)
1. Амбарцумян, 17. Ивайло Димитров, 13. Гаджалов, 5. Домакинов, 4. Владимир Байрев, 14. Ангел Рахов, 21. Стефан Киков, 11. Йордан Христов, 16. Петър Атанасов, 30. Александров, 9. Мартин Стефанов

Резерви: 23. Илия Николов, 27. Николай Димитров, 20. Николай Манчев, 19. Васил Гаджев, 3. Байрев, 8. Тодор Неделев, 39. Курдов

Етър: 1. Цветомир Цанков, 16. Георги Гайдаров, 15. Ивайло Русев, 14. Милчо Макенджиев, 4. Томаш, 24. Йордан Апостолов, 2. Борислав Георгиев (капитан), 7. Радослав Анев, 21. Мартин Станчев, 10. Александър Младенов, 11. Стойчо Младенов

Резерви: 12. Радослав Рашков, 3. Самба, 17. Мартин Сечков, 6. Джихад Кямил, 23. Роджър Демеетер, 20. Светослав Караиванов, 5. Пламен Костадинов

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига