3. Евроколеж победи Брестник с 3:1 (снимки)

Евроколеж победи Брестник с 3:1 (снимки)

Георги Куртев вкара два гола за победата

Георги Куртев вкара два гола за победата на Евроколеж с 3:1 над Брестник в контрола играна в Оризари. Още един гол за “колежани’ вкара Богдан Кузмов, а за гостите от Брестник беше точен Дидо Тасев.

През първото полувреме играта беше предимно пред наказателното поле на гостите, а играчите на Евроколеж редяха атака след атака. Стражът на Брестник Адриан Атанасов изкара доста удари на Тошко Тодоров, Богдан Кузмов, Реджеп Аптулаев и Николай Бончев. В 20-ата минута Богдан Кузмов финтира двама играчи в “бяло” и изведе Тодорoв в наказателното поле. Нападателят отправи силен удар в долния ляв ъгъл, но стражът на гостите изби в корнер.

Малко по-късно Тодоров отново беше изведен на голова позиция, но отново Атанасов се намеси решително и изби удара. В самия край на полувремето съдията не отсъди дузпа за домакините за събаряне на Петър Атанасов.

След подновяването на играта в първата атака Олгин Чобан принуди защитник на Брестник да го фаулира в наказателното поле, а дузпата реализира Георги Куртев за 1:0. В следващата атака Куртев можеше да удвои, но силният му удар беше париран от Шеров. Две минути по-късно Дидо Тасев успя да изравни при единственото голово положение за гостите.

За десет минути ‘колежани’ успяха да реализират два гола. Първо Куртев засече с глава центриране на Олгин Чобан, а след това голмайсторът триково изведе Кузмов сам срещу Шеров и крилото реализира за 3:1.

До края на срещата ‘колежани” можеха да накажат още няколко пъти Шеров, но Кузмов, Алексиев и Петьо Бунтов изпусна няколко пъти пред вратата на Брестник. Футболистите на Владимир Фатов разчитаха на редки контраатаки, които приключваха до дъгата на наказателното поле на “колежани”.

Голмайстори: 1:0 Г.Куртев 46-дузпа; 1:1 Д.Тасев 50 мин; 2:1 Г.Куртев 55 мин; 3:1 Б.Кузмов 60 мин

Евроколеж: Георги Александров, Васко Василев, Йордан Вранчев, Николай Бончев, Петър Атанасов, Йордан Хърков, Стоян Ангелов, Реджеп Аптулаев, Георги Куртев, Тодор Тодоров (Петьо Бунтов, Олгин Чобан, Петър Игнатов, Стайко Стойчев, Милен Алексиев, Добромир Трифонов, Зекерия Османов, Ангел Дафков)

Брестник: Адриан Атанасов, Илия Петров, Атанас Стоев, христо Доков, Александър Стойчев, Георги Маташев, Христо Цветков, Мурад Реджеб, Кирил Георгиев, Георги Каменов, Дидо Тасев

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига