3. ФК Равда ще играе в Източната "Б" група

ФК Равда ще играе в Източната "Б" група

Отборът ще играе на стадиона на Несебър в "Б" група

Новият член на Източната "Б" група от следващия сезон се казва ФК Равда Кръг преди края на първенството в Югоизточната "В" група тимът от курортното градче спечели най-важния двубой срещу основния си конкурент Марица /Пловдив/, а с това и промоция при майсторите. В директен спор за първото място при аматьорите "Равда" се наложи убедително с 3:0 и измести лидера от върха. Марица водеше с три точки преди този кръг. Сега обаче двата тима завършват с равен брой точки, а за крайното класиране в предвид се взимат директните мачове.

Така следващия сезон Марица ще продължи да рита в трета дивизия, докато момчетата на треньора Даменлиев ще дебютират при професионалистите.

След равностойна игра на тежкия и наводнен терен първите 45 минути завършиха при нулево равенство. Домакините откриха резултата след почивката, като точен в 65-ата минута бе капитанът на Равда Николай Жечев. Влезлият като резерва петър колев увеличи в 79-ата, а класическото 3:0 оформи голмайсторът в Югоизточната "В" група Даменлиев.
В последния кръг на 30 май "Равда" гостува на предпоследния Тунджа /Ямбол/.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч