3. Гигант развали празника на Карнобат

Гигант развали празника на Карнобат

На стадиона присъстваха около 1000 зрители

Празникът на гр. Карнобат тази година съвпадна с домакинството на местния отбор срещу „Гигант“ /Съединение/, в двубой от 8-ми кръг на Югоизточната „В“ група. Домакините положиха изключителни усилия, за да зарадват местните фенове, но допуснаха загуба - 1:2. Въпреки това, на стадиона също стана празник.

„Карнобат“ и „Гигант“ поднесоха изключително интересна и оспорвана продукция, в която и момчетата на Иван Божидаров имаха своите шансове за победа. Липсваше им само късмет пред гола. След цяло полувреме при 0:0 само в рамките на две минути (54, 56 мин.) гостите отбелязаха два пъти чрез Благовест Зайцев и Борислав Никифоров.

Преди и след това карнобатлии имаха не малко положения пред вратата на Йонов, който обаче или бе на мястото си, или топката летеше встрани от вратата му при удари на Колев, Шопов, Янев, Петров и Садула.

Райчо Раев съумя да намали на 1:2 в 89-та минута, когато след фаул топката попадна в него, с глава голаджията удари греда, последва нов негов удар, който този път влетя в мрежата.

В даденото продължение „Карнобат“ максимално щурмуваше вратата на гостите, но усилията на червено-черните не стигнаха дори за равен.

На стадиона присъстваха около 1000 зрители.