3. Хасково би Дунав в дербито на "Б" група

Хасково би Дунав в дербито на "Б" група

Хасково 2009 победи с 2:1 тима на Дунав (Русе) в дербито от 3-ия кръг на „Б” група.

В 40-ата минута Деян Лозев даде преднина за домакините. В 71-ата минута Владимир Каптиев от Дунав успя да изравни. В 93-ата минута на мача Владислав Узунов от Хасково отбеляза победния втори гол и така тимът на хасковлии вече има 6 точки в актива си от началото на шампионата в Б група, след като миналата седмица победи отбора на Академик (Свищов).

„Добра игра на нашите, но смятам, че съдийството беше тенденциозно в полза на „Дунав”, коментира след срещата президентът на „Хасково 2009” Минко Ангелов. „Имам чувството, че този човек на всяка цена искаше мачът да излезе равен”, допълни Ангелов.

Така Хасково заема 3-ото място в класирането с актив от 6 точки от 2 мача, като отстъпва само с 1 на лидерите Марек и Калиакра. Дунав е предпоследен, 13-ти с 1 точка.

Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)