3. Хасково най-сетне победи

Хасково най-сетне победи

Това е отлично начало и за новия наставник Левент Аврамов, който замени в началото на седмицата подалия оставка Димчо Ненов

„Хасково“ най-сетне победи. Успехът е над „Септември“ с 3:1, който се състезава в „Б“ група. Трите гола обаче класираха червено-белите сред 16-те най-добри тима в надпреварата за купата на България. От турнира отпаднаха два състава от „А“ група – ЦСКА и „Марек“. Това е отлично начало и за новия наставник Левент Аврамов, който замени в началото на седмицата подалия оставка Димчо Ненов.

Гостите поведоха с 2:0 още през първото полувреме. Най-напред се разписа Джихад Кямил, а автор на второ попадение е Мартин Ковачев. През втората част хасковлии се отпуснаха и позволиха на домакините от Симитли да намалят на 2:1. Аврамов направи няколко смени, които освежиха гостите и те стигнаха до трети гол чрез резервата Димитър Алексиев в самия край на мача. За попадението му асистира Георги Коруджиев, който дебютира за представителния тим.

В този двубой извън групата останаха Галин Димов и Васко Велев.  Левент Аврамов няма се отказа в тази среща и от Николай Димитров. Извън групата е още Кирчо Крумов, на когото треньорът е дал почивка преди срещата със „Славия“.

В стартовия състав не попадна Иван Скерлев, понеже има четири жълти картона, ако беше изкарал още един в днешния мач щеше да отпадне за двубоя с белите в неделя. Затова пък за първи път през този сезон на вратата бе Емил Данчев, който бе трети вариант по времето на Димчо Ненов.

От осминафиналите регламентът се променя. Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи, които ще се играят на 29 октомври и 13 декември. При равенство в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи. Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.