3. Хебър надви Славия с два гола за пет минути

Хебър надви Славия с два гола за пет минути

Червен картон за Светослав Вуцов, Тони Тасев отсрами "белите"

Славия загуби с 1:2 срещу втородивизионния Хебър в контролна среща, играна в Банско.

След точно четвърт час игра Радослав Кирилов подаде успоредно на голлинията към Калоян Кръстев, който от няколко метра направи фрапантен пропуск, пращайки топката над гредата.

Пет минути по-късно пазарджиклии взеха аванс в резултата след подаване на Живко Петков, което намери Емануил Манев, разписал се на празна врата.

В 25-ата минута Петков направи 2:0 в полза на Хебър след нова неточност в отбраната на столичани.

Славия опита да върне попадение, но Радослав Кирилов не можа да преодолее Ивайло Василев, след като остана сам срещу него. "Белите", които играха с черни екипи, пробваха да наложат натиск, но не стигнаха до чисти голови положения, а в средата на втората част отбраната на Хебър като по чудо не си вкара автогол.

В 82-ата минута вратараят на столичани Светослав Вуцов си изкара червен картон, играейки с ръка извън наказателното поле при голова атака за тима от Пазарджик. След отстраняването му от терена на негово място влезе Александър Михайлов. В 85-ата минута новото попълнение на "белите" Тони Тасев се разписа от дузпа и оформи крайното 2:1 за Хебър.