3. Хеттрик на Тодор Колев изведе Етър на върха на изток

Хеттрик на Тодор Колев изведе Етър на върха на изток

Три дузпи, драма и победен гол в края видяха зрителите на стадион "Ивайло"

Етър излезе начело в класирането на Източната „Б” група след драматична победа с 3:2 над Спартак (Варна). В същото време Любимец падна в Бургас и двата тима се изравниха по точки, но етърци имат в директните двубои победа с 1:0 и реми 0:0.

Хеттрик за „виолетовата” победа вкара Тодор Колев, който без съмнение беше най-добрият играч в мача. Победното попадение падна в 90-ата минута от дузпа.

Началото бе за домакините, които бързо стигнаха до преследвания ранен гол. Още в 7-ата минута Венци Йорданов центрира опасно в наказателното поле, където Мартин Станкев бе съборен и реферът отсъди чиста дузпа. Тодор Колев бе безпогрешен от бялата точка – 1:0.

Варненци бързо показаха, че няма да са безобидни. Груба грешка отзад в 13-ата минута позволи на Георги Бижев да насочи топката в опразнената врата, но в последния миг притича Ивайло Русев, който от голлинията изби топката в гредата и оттам обратно в полето.

Отличен пробив на Станкев в 17-ата минута завърши с извеждащ пас към Тодор Колев, който не сгреши – 2:0! След седем минути обаче нещата придобиха друг обрат. При едно центриране от корнер топката от крака на Станкев се отби от ръката му и така играчът заработи втора дузпа – този път за противника. Капитанът Боян Илиев намали на 2:1.

Това леко смути „виолетовите” и те разредиха атаките. В 35-ата минута Станкев напредна отдясно и технично копна топката над вратаря, но тя падна до гредата. Опитният отбор на Спартак също атакуваше опасно, като Бижев и Иванович затрудняваха защитата, а удар на Каптиев бе изваден след намесата на Анев в корнер.

Студеният душ за Етър дойде в 43-ата минута, когато Георги Бижев отблизо изравни, а етърци претендираха за засада.

В самия край на полувремето младият Мартин Цирков си позволи да рита топката във вратата на Етър след съдийски сигнал и получи втори жълт и червен картон. Това принуди Никола Спасов на почивката да извади нападателя Владимир Каптиев, за да пусне защитника Маринов.

С човек повече, етърци вместо да натиснат, изпаднаха в плен на напрежението и често грешаха при пасовете. Наложи се дори Цанков да спасява удар на Велимир Иванович. В 65-ата минута Радослав Анев стреля край гредата, удар на Колев също излезе в аут. Мартин Станкев пък от малък ъгъл стреля в ръцете на вратаря.

Заради липсата на креативност в организацията на атаките Цанко Цветанов реши да върне назад опитния Тодор Колев, а напред влезе да играе Русков. Гостите пък започнаха с всички прийоми да бранят точката и да бавят играта, а качеството на игра падна. С наближаването на последния сигнал Етър затегна обръча пред Генко Славов, който обаче уверено стигаше пръв до топката.

Опасностите зачестиха и в 90-ата минута влезлият след почивката Джихат Кямил нахлу в наказателното поле, където бе съборен. Реферът Александър Костадинов отсъди логичната дузпа – трета в мача. Зад топката застана отново Тодор Колев, който прояви хладнокръвие и с бомбен шут едва не скъса мрежата – 3:2!

В триминутното продължение Спартак успя да отправи още един опасен удар, блестящо спасен от Цанков и етърци трудно, но напълно заслужено триумфираха с победата.

Етър – Спартак (Вн) 3:2

Голмайстори: 1:0 Колев (7-д.), 2:0 Колев (17), 2:1 Илиев (23-д.), 2:2 Бижев (43), 3:2 Колев (90-д.)

Етър: Цанков, Гайдаров, Русев, Томаш, Йорданов, Димов, Анев, Господинов (58 Кямил), Станкев (90 Караиванов), Идриси (66 Русков), Колев

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига