3. Христо Янев се колебае за дясното крило

Христо Янев се колебае за дясното крило

Александър Александров не задоволи Янев, Радой Божилов има по-големи шансове

Треньорът на ЦСКА Христо Янев има една дилема по стар­товия състав преди домакин­ството на Септември. Той все още не е решил категорично кой ще играе на поста дясно крило.

В първия двубой със Струмска слава (3:0) титуляр бе дошлият от Миньор (П)к Александър Александров. 21-годишният играч, който има 17 мача в А група (9 за Миньор и 8 за Славия) и 1 гол за перничани срещу Лудогорец, обаче не се представи на задоволително ниво и бе сменен още на почив­ката от юношата Радой Божи­лов. Освен това в процеса на мача на няколко пъти получава­ше указания от треньорския щаб, който видимо не бе дово­ лючено срещу Септември от­дясно от първата минута да напада 19-годишният Божилов.

Първа опция в тази зона по принцип е Момчил Цветанов, но юношата на Литекс ще про­пусне и втория кръг заради бол­ки в коляното. Той остана извън групата и в срещата със Струмска слава.

Други промени сред титуля­рите поне на този етап не се очакват. Малка е вероятност­та на върха на атаката този път да действа Костадин Хазуров, който получи само десе­тина минути срещу радомир­ци. Неговият конкурент за пос­та Преслав Йорданов вкара гол и удари три греди в първия мач, а направи и още няколко пропуска.