3. Илиян Илиев: Напускам като влезем

Илиян Илиев: Напускам като влезем

След загубата от Любимец под Аязмото с 1:2 двамата старши-треньори се явиха на традиционната пресконференция. Илиан Илиев заяви, че неговите възпитаници са направили всичко по силите си да спечелят срещата. Видимо афектиран наставникът на старозагорци каза, че след като вкара отборът в майсторската група ще напусне треньорският пост. В коренно различно настроение се яви играещият старши-треньор на гостите Ивайло Петев, който бе изключително доволен от успеха в Стара Загора. След края на срещата мнението си сподели и футболистът на феновете за месец март Ивайло Паргов.

“Очаквахме, че Любимец така ще играят. Много неща няма да кажа след този мач т.к. повече от ясно е, че съм афектиран. Може да прозвучи малко силно на фона на резултата, но мисля, че мога да се гордея с футболистите си, че се опитаха да направят всичко. Казвам опитаха при тези обстоятелства в които се играеше. Ако можеше някой да дойде и да я глътне от нашата врата и да я вкара между дванадесет човека в тяхната половина да дойде. Затова казвам, че съм доволен от футболистите си, дадоха всичко от себе си. Има и такива мачове. В тази връзка да кажа и нещо друго. Пет мача сме без загуба и нормално веднага след първата грешна стъпка да има такива подвиквания и т.н. Искам да успокоя тези хора, които очакваха това. Знаех, че затишието е пред буря. Не може при пет победи нищо да кажеш и затова ги очаквахме тези неща, защото знам настроенията на някои хора срещу мен. Искам да ги успокоя, че в момента в който си осигурим влизането в групата, може да е един, два, три, пет кръга преди края на първенството си тръгвам. Така, че да са спокойни. Този отбор не е мой. Няма да забравя – двадесет минути играем второто полувреме бяхме на театър. Аз мислих, че хората са си тръгнали. Отборът мой ли е, аз ли ще вляза в групата? Отборът е на Стара Загора и поддържайте него, не поддържайте мен, втори и трети. Заради това нещо, тези двадесет минути ме убедиха независимо от резултата, дори да бяхме били. В тези двадесет минути не чух нищо, добре че диктора се обади и помоли да ни подкрепят – отборът на Берое (Стара Загора). В този момент си бях казал, че в моментът в който влезем, дай Боже да се случи това ще си тръгна, понеже ще съм си свършил работата и няма да дразня някои хора. Не съм човек който обича да му се месят, нито аз да се меся в работата на другите хора. Искам само едно – хората да подкрепят отбора си, не мен, Станой, Павката или Киро”, заяви на традиционната пресконференция Илиан Илиев.

“Доста неприятна загуба. Не очаквахме нещо по различно от този мач. Очаквахме, че отбора на Любимец ще играе така, защото те са опитни футболисти и без положение ни отбелязаха два гола. Можеше и ние да вкараме, но при 1:1 късмета ни загърби – ударихме греда, изпуснахме 2-3 положения и второто полувреме футбол нямаше. Със сигурност нямаше подценяване, но може би голът който вкарахме ни изигра лоша шега, защото се поуспокоихме. Трябваше да продължим да играем по същият начин. Те ни отбелязаха два смешни гола без положение, не са направили нещо смислено. За съжаление загубихме, но хубавото е, че прекият ни конкурент също се е издънил. Така, че както Локомотив (София) загубиха след седем поредни победи така и ние. Всички отбори губят. Какво да се направи? Съжаляваме. Не мога да коментирам думите на старши-треньора. Феновете си имат право щом не са доволни от играта. Те си реагират, а старшията предполагам е бил афектиран човека. Той се мъчи каквото може да промени, но знаете той е отвън и няма възможност да влезе вътре и да промени с игра нещата. Може би е бил афектиран, което е нормално след такъв двубой. Вече нямаме право на грешки, защото не бива да правим първенството интересно. До тук бяхме убили интригата. По принцип сега само с една точка се скъси дистанцията, но мисля, че от тук натам трябва да си извлечем поуки и само да побеждаваме”, заяви след срещата таранът Ивайло Паргов.

“Мисля, че се получи едно истинско дерби. Мога да говоря само за нашият отбор. След като до десетата минута губихме с 1:0 успяхме да намерим себе си. През първото полувреме играхме по добре от второто. Обърнахме резултата и през второто умишлено се прибрахме и търсихме бързината на Салиф, да се възползваме от нея и при възможност да отбележим трети гол. Имахме нашите шансове, но ги пропиляхме. Радващото е, че срещу най-добрият отбор в нашата група спечелихме три точки. Щастлив съм, малко съм развълнуван, защото се съмнявам някой друг да успее да вземе дори точка на този стадион. Оптимизма, че няма да загубим идва от десет мача назад. Ако не бяхме преиграли мача със Спартак (Пловдив) ние от 20 септември имаме една загуба. След мач за купата в който играхме 120 минути не успяхме да възстановим отбора и това е единствената ни загуба. Така, че съм оптимист с всеки изминал мач. Горе-долу знам моя отбор какво може, изпълняват на 100% това каквото им кажа и резултатите са на лице. Във футбола има батални сцени, не само днес се получиха. Съдията не искам да го коментирам. Червен картона даде на нашият защитник при не знам каква ситуация. Червеният картон на вашият защитник – Слави след мача го видях, явно го е ударил. Това е грешка на съдията, че не е изгонил и наш играч. Устната му беше спукана на Слави. Относно лежането – трябваше да запазим резултата. Все пак играем срещу Берое, а ние сме отбор който преди две години бе в А окръжна група. Така, че половината футболисти в професионалният футбол нямат опит. С цената на всичко трябваше да запазим резултата. Пак ви казвам – Берое е най-добрият отбор, вие сте по наясно от мен с какви футболисти и селекция имат. Това го има в целият свят”, заяви играещият старши-треньор на гостите Ивайло Петев.