3. Калиакра и Спартак завъртяха зрелищно реми в Каварна

Калиакра и Спартак завъртяха зрелищно реми в Каварна

В пореден домакински двубой каварненци не успяват да вземат трите точки. Двата състава изнесоха един доста стойностен за стандартите на Б група мач, като положения и пред двете врати не липсваха. Първата част домакините владееха повече топката, но играчите на Спартак използваха всяка възможност за контратака. При поредната такава в 25-та минута, отбраната на Калиакра не реагира при едно центриране от дясно и Стоянов отблизо простреля Добрев за 0:1.

Калиакра и Спартак Пловдив завършиха 1:1 в мач от 19-я кръг на Източната Б группа, предаде кореспондентът на Novsport.com в Добрич.

Каварненци се опитаха да стигнат до изравняване, но не успяваха да преодолеят добре подредената отбрана на Спартак.

Все пак в 45-та минута, след продължително разбъркване Георги Станчев вкара топката във вратата на гостите. Реферът Костадинов посочи центъра, не виждайки високо вдигнатия флаг на неговия помощник, което предизвика много емоции от страна на спартаклии. След минута разправии, реферът прие маркираната от страничния съдия засада, с което си навлече гнева на отбора на Калиакра.

След почивката, домакините продължиха да търсят гола, но играчите на Спартак предложиха с опасните контри.

В 55-та минута Площаков се освободи от защитата на Калиакра и стреля, но ударът му бе париран от Добрев. 2 минути по-късно Райчев центрира в наказателното поле на гостите и Караджов бе блокиран от бранител на Спартак.
Реферът бе категоричен – дузпа. Джунейт Яшар застана зад топката и не сгреши-1:1. Търсейки втори гол, каварненци се оголиха съвсем и нападателите на пловдивския тим създадоха още няколко чисти голови положения.

74-та минута Христов се разходи из каварненската защита и само шпагатът на Флоров спаси Добрев от втори гол във вратата му.

В 79-та обаче Флоров бе принуден да спре нахлуващия в пеналта Трифонов и закономерно получи директен червен картон. Така с 10 души за Калиакра стана още по-трудно да вкарат втори гол и мачът приключи при резултат 1:1. След този кръг Калиакра остава на 5-та позиция с 28 точки.