3. Калиакра изхвърли Локомотив (Пд) от борбата за купата - 2:0

Калиакра изхвърли Локомотив (Пд) от борбата за купата - 2:0

Калиакра надигра силно подмладения Локомотив (Пд) от борбата за Купата на България след 2:0 у дома

Калиакра елиминира елитния Локомотив (Пд) от борбата за Купата на България след 2:0 у дома. Попаденията за тима от Каварна отбелязаха Иван Петков в началото на срещата с глава след ъглов удар и Иван Райчев от дузпа в началото на втората част. Домакините надиграха съперника си, който за срещата бе дошъл с редица резервни футболисти и играчи от юношеската школа. Калиакра повтори успеха си срещу пловдивския тим отпреди две години, когато го елиминира на четвъртфиналите с 3:1.

Тимът на Калиакра поведе в резултата още в третата минута на срещата благодарение на гол на Иван Петков. Деветката на домакините се извиси над защитата на Локомотив и се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Дори след като си осигури преднина още в началото на срещата домакинският тим продължи да търси ново попадение.

Четин Садула потърси съприкосновение в пеналта на Локомотив, но реферът Ахмед Ахмед не посочи към бялата точка. Полузащитникът се озова в основата на редица опасни положение пред стража на гостите Стоян Ставрев. В 35-ата минута Садула стреля силно от разстояние, но вратарят успя да отклони топката. Последните минути на първата част бяха изключително силни за домакините. През първото полувреме гостите реализриаха едва един точен удар във вратата на Радомиров. С бомбен шут в 29-ата минута Суарес прати топката право в ръцете на вратаря.

В 36-ата минута Иван Караджов се озова сам срещу вратаря на Локомотив, но поведе топката прекалено дълго, което затвори ъгъла към вратата и не позволи нанасянето на добър удар. Две минути по-късно домакините удвоиха преднината си, но попадението бе отменено за нарушение срещу вратаря Стоян Ставрев. В 41-ата минута голмайсторът Иван Петков изведе Стоян Ставрев на чиста позиция срещу вратата на гостите, но за негово съжаление не намери целта – топката премина на сантиметри от страничната греда.

Кратко, след като играта бе подновена Калиакра заслужено отбеляза и втори гол. Попадението дойде от дузпа и бе реализирано от Иван Райчев в 48-ата минута. През второто полувреме темпото на игра спадна значително. Въпреки че домакините предоставиха инициативата на своите съперници младите играчи на гостите не успяха да застрашат реално вратата на Николай Радомиров. В заключителните минути играта се накъса и до нови опасни положения не се достигна.

Втородивизионният Калиакра победи елитния Локомотив (Пд) с 2:0 и изхвърли пловдивчани от борбата за купата.