3. Калиакра на пътя към "А" група след 1:0 над Несебър

Калиакра на пътя към "А" група след 1:0 над Несебър

Гриша Иванов хвърли в еуфория Каварна с решителен гол в 81-та минута.

Калиакра победи с 1:0 Несебър в дербито от 24-ия кръг на Източната "Б" група, предаде за Novsport.com репортерът на радио "Добруджа" Михаил Добромиров. Решителния гол вкара Гриша Иванов в 81-та минута. Попадението отприщи невиждана радост на кокетния стадион в Каварна. Домакините също така завършиха мача с човек по-малко, след като Стефанов получи втори жълт картон в 87-ата минута.

С тази победа Калиакра става основен фаворит за влизане в "А" група, имайки предвид сензационната загуба на Дунав с 1:2 от Брестник като домакин. Като цяло мачът бе равностоен, но тимът на Филип Филипов успя да излъже прекия си конкурент за място в елита.

Несебър пропиля големия си шанс в началото на второто полувреме. Тогава Борислав Иванов излезе сам срещу вратаря на Калиакра Радомиров, но не успя да вкара гол.

"В момента Каварна се тресе в еуфория. Тази победа ни качва на магистралата за "А" група и вече от самите нас си зависи дали ще успеем. Поздравявам целия отбор за победата", заяви за Novsport.com кметът на Каварна Цонко Цонев.

От двата отбора изтъкнаха отличното съдийство на Николай Йорданов. Рефер №1 на България за 2009 година показа европейско съдийство в Каварна.

В момента лидер в класирането е Дунав с 47 точки от 23 мача, пред Калиакра с 46 от 22, Несебър 44 от 23 срещи и други.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч