3. Калиакра обърна молдовския Олимпия

Калиакра обърна молдовския Олимпия

С този мач турнирът в Албена приключи

Калиакра победи с 3:2 молдовския Олимпия във финалната фаза на турнира "Албена къп". Футболистите от Каварна се върнаха в играта, след като губеха с два гола в резултата, а в края на двубоя успяха да отбележат и победен гол.

Съставът на Олимпия беше по-свежият отбор на терена, действаше с по-висока скорост, особено през първото полувреме и спечели битката във въздуха. Резултатът откри Адоромола в 44-ата минута след центриране по десния фланг. В 50-ата минута Кателиев от Калиакра подаде на Иван Петков и той от въздуха вкара в мрежата, но съдията му отсъди засада. Олимпия увеличи преднината си на 2:0 в 58-ата минута, когато капитанът Шишкин подаде на Грицук и той от воле направи безпомощен каварненския вратар.

В 75-ата минута съдията показа директни червени картони на Христов от Калиакра и на Орловски от Олимпия за пререкания между двамата.

Валери Михайлов намали за тима на Каварна в 78-ата минута, а Иван Петков от дузпа изравни резултата на 2:2 минута по-късно.

Шест минути преди края на срещата играч от гостите повали Станчев от Калиакра на границата на наказателното поле. Нападателят тръгна да се саморазправя с повалилия го състезател и главният съдия отново показа червени картони и на двамата. Зад топката за изпълнение на наказателен удар застана Георги Кючуков и с ефектев удар вкара топката в ъгъла на вратата на молдовския вратар за 3:2.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч