3. Калиакра отвя Марек с 5:1 и продължава в борбата за Купата

Калиакра отвя Марек с 5:1 и продължава в борбата за Купата

Калиакра (Каварна) разгроми Марек (Дупница) с внушителното 5:1 и се класира на четвъртфинал за Купата на България. Гостите демонстрираха класа и самочувствие и без проблем надделяха над своя противник.

Капитанът Иван Райчев откри резултата с гол от дузпа в 24-ата минута. В 36-ата минута влезлият като резерва Гриша Иванов покачи на 2:0, а минута по-късно Иван Петков направи резултата класически. През второто полувреме Антон Димитров и резервата Радомир Андонов отбелязаха нови два гола за каварненци в 74-ата и 77-ата минута, а Валентин Валентинов вкара почетен гол за дупничани в 79-ата минута.

Двубоят се игра пред около 200 зрители на стадион „Бончук” в Дупница при добри метеорологични условия. В началото на срещата двата отбора стояха равностойно, но не успяха да създадат по-сериозно положение. След това обаче гостите от Каварна наложиха тотален натиск и изцяло диктуваха случващото се на терена.

В 5-ата минута след бързо изпълнен фаул, топката попадна във Валентинов, който стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда на Радомиров. Десет минути след това Станчев стреля от пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на Белчев, но не успя да уцели рамките на вратата.

С всяка изминала минута футболистите на Филип Филипов ставаха по-напористи и уверени, а домакините им беше все по-трудно да се бранят и да запазят вратата си суха. Положението им стана още по-неприятно в 18-ата минута, когато вратарят Даниел Белчев бе принудително заменен.

В 23-ата минута Георги Станчев, който напредваше в наказателното поле на Марек бе фаулиран и главният съдия Георги Игнатов не се поколеба да посочи бялата точка. Капитанът Иван Райчев изпълни хладнокръвно дузпата и откри резултата в полза на Калиакра.

В 30-ата минута Илиев от тима на Марек отправи безпомощен удар, но топката дори не достигна до вратата на Радомиров. Три минути по-късно Станчев бе добре изведен от Садула, но вместо да комбинира със свой съотборник, той отправи неточен изстрел.

В 35-ата минута Димитров напредна в наказателното поле и центрира ниско по земя към влезлият като резерва Гриша Иванов, който покачи на 2:0. Минута по-късно голмайсторът пусна хитър пас към Иван Петков, който от точката на дузпата направи резултата класически.

През втората част тимът на Калиакра отново беше безспорен господар на терена и демонстрира, че няма намерение да пази резултата, а ще търси по-убедителна победа.

Така в 74-ата минута каварненци стигнаха до нов гол. След центриране от корнер, топката попадна в Димитров, който стреля, топката среща тялото на бранител на Марек и се върна при него. Вторият му опит не сгреши и покачи резултата на 4:0. Три минути по-късно влезлият като резерва Радомир Андонов получи топката от Антон Димитров и отбеляза ново попадение за тима от Каварна.

Домакините стигнаха до почетен гол в 79-ата минута, когато Валентин Валентинов получи топката в наказателното поле на гостите и с хубав шут я изпрати под плонжа на Николай Радомиров.

До края на срещата Калиакра имаше възможност да стигне до шести гол, но далечният изстрел на Четин Садула изпрати топката над напречната греда на Ивчев.

Така Калиакра разпиля Марек на стадиона в Дупница и заслужено продължава в борбата за Купата на България.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч