3. Калиакра победи Любимец в драматичен мач

Калиакра победи Любимец в драматичен мач

Калиакра (Каварна) победи гостуващия Любимец с 3:2 в драматичен мач от 25-ия кръг на Източната “Б” група. Двата отбора предложиха на публиката открит и атакуващ футбол и два пълни обрата на резултата, предаде кореспондентът на Novsport.com в Добрич.

След поредица от интересни ситуации пред двете врати в 25-ата минута домакините откриха резултата чрез централния нападател Иван Петков. Той се възползва от центриране на Диян Кателиев отляво и с глава насочи топката в мрежата. Гостите обаче успяха да стигнат до равенството още в следващата минута. Добриков използва неразбирателство в отбраната на Калиакра и изравни – 1:1.

Второто полувреме започна изненадващо за всички на стадион “Калиакра”. Само 45 секунди след подновяването на играта Йорданов центрира в наказателното поле на домакините и Павлин Тодоров с глава наказа бившите си съоборници и направи обрата пълен – 1:2. След попадението футболистите на Калиакра се хвърлиха в предни позиции, за да търсят изравняването, но късметът пред гола им изневеряваше.

Така се стигна до последните десет минути на срещата, в които дойде развръзката. Първо, влезлият като резерва Гриша Иванов успя да изравни резултата в 83-ата минута след чудесен пас в наказателното поле на Георги Станчев. Само три минути по-късно Иван Петков бе извден зад защитата на Любимец, той успя да прехвърли вратаря на гостите, но когато насочи топката към вратата – защитник на гостите я спря с ръка – дузпа. С изпълнението се нагърби Джунейт Яшар и не сгреши – 3:2, с което вдигна на крака повече от 1000 зрители на стадиона.

С тази победа каварненци се утвърдиха на третото място в класирането и вече имат актив от 39 точки. В сряда Калиакра гостува на Марица, а в неделя приема Миньор (Раднево).