3. Калиакра победи Орловец с 2:0 в последна контрола

Калиакра победи Орловец с 2:0 в последна контрола

Калиакра победи с 2:0 добричкия тим Орловец в контролна среща играна на изкуствения терен в Каварна, предаде кореспондентът на Novsport.com в Добрич. Това бе последна проверка за двата тим преди началото на пролетния дял от шампионата.

По-активният тим бе този на домакините, но положенията за гол пред вратата на добричлии бяха малко. Във втората минута Иван Петков стреля с глава, но Николов отрази неговия удар. В края на полувремето Гриша Иванов опита също да обстрелва с глава вратата на Орловец но ударът му илзезе в аут.

Калиакра стигна до двата гола в последните минути на двубоя. Първо в 82-та Антон Димитров засече с глава центриране на Яшар от корнер. Добричлии се опитаха да възстановят равенството, но не успяха да създадат реални голови положения.

В последната минута на редовното време Пекин от границата на наказателното поле фиксира крайния резултат.

Домакините се постараха теренът да бъде годен за игра, след като вчерашната контрола с Черно Море се провали. Варненци не бяха доволни от това как е почистен терена.