3. Калиакра победи с 2:0 Пирин в контрола (+СНИМКИ)

Калиакра победи с 2:0 Пирин в контрола (+СНИМКИ)

След мача "орлетата" уредиха контрола с Банско

Изпадналият от елита тим на Калиакра победи с 2:0 третодивизионния Пирин (Благоевград) в контролна среща, играна на помощния терен на комплекс "Пири" край Банско, предаде кореспондент на Novsport.com

Тимът от Каварна е по-напред в подготовката и игра по-добре като цяло през целия мач. В 11-ата минута Велин Костов от Калиакра нацели левия страничен стълб, а в 22-ата Делян Андонов засече центриране отляво и с удар от въздуха направи резултата 1:0 в полза на Калиакра.

В 36-ата минута Живко Гинев от Калиакра извърши изключително груб фаул в краката на Георги Ризов от Пирин. Реферът Драган Стойков показа директен червен картон на играча на каварненци, както и жълт картон на Антонио Хаджииванов от Пирин, който се сдърпа с Гинев заради грубия фаул.

През втората част Пирин заигра изцяло с юноши старша възраст, като на терена от по-опитните останаха само Андрей Стоев и Петър Карачоров.

5 минути след почивката съдията даде дузпа за Калиакра за игра с ръка в наказателното поле на Ахмед Адемов. Зад топката застана Иван Райчев, но ударът му бе спасен от младия вратар на "орлетата" Филип Димитров.

В 67-ата минута при едно центриране в наказателното поле Иван Александров се оказа най-съобразителен и покачи на 2:0 в полза на каварненци.

Контролата изгледаха почти целия отбор на новака Пирин (Гоце Делчев), заедно с треньора Яков Папарков, както и изпълнителният директор на втородивизионния Банско Горанов и помощник треньора Валентин Лазаров, които се разбраха със спортно-техническия щаб на "орлетата" за контрола на 17-и юли, вторник. Проверката бе насрочена за 18:30 часа и ще се играе на терена в Добринище.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига