3. Калиакра победи Шумен в последната си проверка

Калиакра победи Шумен в последната си проверка

Каварненци постигнаха убедителен успех с 5:2

Калиакра победи на стадиона си в Каварна Шумен с 5:2 в последна проверка преди старта на единната Б група. Три от попаденията вкара бившият голмайстор на каварненци Иван Петков, който игра известно време в Спартак (Варна), а сега отново защитава цветовете на Калиакра.

През първото полувреме домакините създадоха 3-4 голови положения срещу едно на гостите, но нито един от съперниците не успя да ги материализира. Играчите на Калиакра изсипваха топката над наказателното поле на Шумен, но високият им вратар улови почти всички центрирания.

Три минути след почивката Петър Петров от Шумен си спечели дузпа, сам застана зад бялата точка и откри резултата - 0:1. През втората част играчите от Каварна свалиха топката на земята и резултатите не закъсняха. При атака отдясно в 55-ата минута Бонев центрира остро ниско по тревата, Петков посрещна топката и изравни - 1:1. Две минути по-късно Андреев от домакините изведе в стрелкова позиция Цачев, който направи резултата 2:1. Третото попадение вкара отново Петков, който завърши красива триходова комбинация между капитана Райчев и Бонев - 3:1.

В 65-ата минута италианецът Николо ди Чезаре от Шумен изведе фронтално Петър Петров и той намали резултата на 3:2. Четвъртият гол за Калиакра вкара резервата Митев от воле в 69-ата минута след центриране на Цачев над наказателното поле на гостите. Крайният резултат на срещата оформи Иван Петков в 72-ата минута, след като засече остро подаване на Митев от левия фланг.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига