3. Калиакра постигна трудна победа с 2:1 над Сливенград

Калиакра постигна трудна победа с 2:1 над Сливенград

Отборът на Калиакра победи с 2:1 гостуващия Свиленград в последен мач от 21-ия кръг на Източната „Б” група, предаде репортер на Novsport.com. Каварненци откриха резултата още в 19-aта минута, като след центриране на Кичуков от корнер, Гриша Иванов отблизо простреля вратаря на гостите.

След гола, гостите се опитаха да изравнят като на няколко пъти сътвориха опасни атаки, които завършиха без успех. Калиакра си осигури комфортна преднина в 57-ата минута, когато Караджов се озова на стрелкова позиция и хладнокръвно преодоля за втори път вратаря на гостите. 5 минути по-късно Христов от Свиленград получи жълт картон за симулация. Това обаче бе негов втори картон и той напусна терена. Въпреки, че останаха с 10 души, гостите стигнаха до почетен гол. В добавеното време на мача, Стоянов се възползва от груба грешка на Райчев и прехвърли Добрев. Малко преди това домакините имаха на два пъти възможности за трети гол, но удари на Кичуков и Станчев не намериха целта.

С тази победа Калиакра събра актив от 32 точки и измести Родопа Смолян от четвъртото място в класирането.