3. Калиакра преърпя голямо разочарование при официалното представяне на отбора

Калиакра преърпя голямо разочарование при официалното представяне на отбора

Третодивизионният Мастер заслужено спечели с 2:0 в Каварна

Втородивизионният Калиакра загуби в Каварна с 0:2 от лидера в Югоизточната "В" група Мастер (Бургас) в последна контролна среща за двата отбора от зимната подготовка.

За играчите на Димитър Трендафилов двубоят бе и генерална проверка преди черноморското дерби със Спартак 1918 (Варна) след седмица на стадион "Калиакра". Затова наставникът на тима от Каварна започна срещата в състав, на който ще разчита през пролетния полусезон. Играчите му обаче разочароваха привържениците си, дошли и за официалното представяне на отбора преди началото на мача.

Футболистите от Мастер играха по-зряло, комбинативно и атакуващо от професионалистите от Каварна и заслужено спечелиха двубоя. Резултатът откри Ивайло Петров с удар от границата на наказателното поле в 15-ата минута, който изненада каварненския вратар.

Второто попадение за бургазлии отбеляза Петър Колев. В 65-ата минута той завърши контраатака на Мастерс, преодоля двама от защитата на Калиакра, след това стража им и удвои резултата.

През първото полувреме отборът на домакините не отправи нито един удар в очертанията на бургаската врата, а с единствената голова възможност се размина Джунейт Яшар в 85-ата минута. Разочарованието си от играта на възпитаниците си след последния съдийски сигнал изрази и Димитър Трендафилов. "С играта, която демонстрирахме, нямаме никакъв шанс да се противопоставим на Спартак следващата седмица", каза наставникът на Калиакра. "Играхме слабо и е по-добре, че загубихме, за да ни бъде поражението като обеца на ухото. Време има и се надяваме да успеем да мотивираме момчетата за победа", добави Трендафилов.