3. Калиакра разпиля Черноморец (Балчик) - 4:1

Калиакра разпиля Черноморец (Балчик) - 4:1

Отборът на Калиакра (Каварна) постигна убедителна победа с 4:1 над Черноморец (Балчик) в дербито на 12-ия кръг на Източната „Б” група. Воденият от Филип Филипов тим бе по-дейният на терена и заслужено стигна до крайния успех, като по този начин зарадва близо 2000-те зрители дошли да наблюдават на живо мача.

Отборът на Калиакра (Каварна) постигна убедителна победа с 4:1 над Черноморец (Балчик) в дербито на 12-ия кръг на Източната „Б” група. Воденият от Филип Филипов тим бе по-дейният на терена и заслужено стигна до крайния успех, като по този начин зарадва близо 2000-те зрители дошли да наблюдават на живо мача. С два гола за каварненци се отличи нападателят Иван Петков, а другите две попадения за победителите бяха дело на Иван Райчев от дузпа и Георги Станчев. Почетният гол за гостите от Балчик пък дойде в края на първото полувреме, а негов автор бе Владимир Костадинов.

Срещата на градския стадион в Каварна започна много добре за домакините. В 3-ата минута Милен Бонев проби хубаво по дясното крило и центрира към Гриша Иванов, който стреля силно от 15-ина метра, но топката мина на сантиметри покрай вратата на гостите от Балчик. Пет минути по-късно силният домакински натиск даде резултат и воденият от Филип Филипов тим излезе напред в резултата. Четин Седула бе изведен по дясното крило, напредна и центрира в малкия пеналт към Иван Петков, който изпревари стража на гостите Марков и с глава забоде топката в мрежата зад него – 1:0. В 15-ата минута играч на Балчик стреля опасно от пряк свободен удар от 20-ина метра, но вратарят Радомиров успя да избие в корнер.

В 24-ата минута Седула бе изведен зад отбраната на гостите, напредна и влезе в полето, а вратарят Мирослав Марков го повали. Реферът Мартин Богдев не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Райчев, който с безпощаден изстрел в левия ъгъл направи резултата 2:0. Пет минути по-късно всичко в мача свърши, след като домакините стигнаха до трети гол. Георги Кичуков центрира от корнер, Иван Петков надскочи отбраната на гостите и с глава разстреля Марков – 3:0.

В 38-ата минута Петков пропусна да запише своя хеттрик в мача. Милен Бонев проби по дясното крило и центрира по земя към Иван Петков, който веднага стреля, но със страхотен рефлекс Марков успя да избие в корнер. Гостите все пак успяха да намалят резултата при една от редките си атаки към вратата на домакините. В 43-ата минута Росен Танев овладя топката пред границата на полето и стреля с левия крак, но ударът му рикошира в крака на бранител и се озова в краката на Владимир Костадинов. Последният стреля от 10-ина метра по диагонала и не остави никакви шансове на Радомиров.

В 49-ата минута Детелин Димитров стреля опасно от фаул от 28 метра, топката срещна напречната греда, а при добавката Георги Станчев с глава разстреля Марков – 4:1. Пет минути по-късно Гриша Иванов излезе зад отбраната на гостите и стреля с левия крак, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Балчик. В 63-ата минута влезлият като резерва Иван Караджов се освободи от съперник и излезе очи в очи с Марков, но вратарят на гостите излезе и успя да избие.

В 69-ата минута капитанът на Черноморец овладя топката в полето, но ударът му с левия крак мина над вратата. Няколко минути по-късно Асен Вълчев се възползва от грешка в отбраната на Калиакра и успя да вкара топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено заради засада. До края на мача и двата отбора не успяха да сътворят нищо опасно пред една от двете врати и в крайна сметка мачът завърши с победа с 4:1 за Калиакра.

След тази победа Калиакра се изкачи на 4-ото място във временното класиране с актив от 20 точки, докато Черноморец остава на 6-ата позиция със 17 пункта.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч