3. Калиакра с първа победа над Дунав (Русе)

Калиакра с първа победа над Дунав (Русе)

Тимът на Калиакра записа първа победа над Дунав, като надделя с 1:0 при своето гостуване в Русе, предаде кореспондентът на Novsport.com в Добрич.

Победното попадение отбеляза Гриша Иванов в 15-та минута.

Домакините се опитаха да върнат резултата и 2 минути по-късно успяха да oбстрелват вратата на Добрин Добрев, но и двата последователни удара срещнаха гредите зад стража на Калиакра. До края на първата част русенци владееха повече топката, но добрата игра на Калиакра в защита не им позволи да сигнат до чисти положения.

След почивката събитията не се промениха домакините опитваха да върнат гола пасив, а каварненци разичтаха предимно на контраатаки. При една от тях в 69-та Гeорги Станчев от няколко метра пропусна да реши мача.

В 75-та минута русенци останаха с човек по-малко след като реферът Михаил Йорданов показа червен картон на влезлия току що Вълков. Това допълнително изнерви домакините, които до края на двубоя така и не успяха да създадат нищо интересно пред противниковата врата. С тази победа Калиакра има в актива си вече 27 точки.