3. Калиакра вкара 4 гола на аматьори в непрогледна мъгла

Калиакра вкара 4 гола на аматьори в непрогледна мъгла

Контролата приличаше на видение с цялата мъгла над стадиона в Каварна

Калиакра разгроми с 4:0 аматьорите от Септември (Тервел) в контролна среща на градския стадион в Каварна.

Срещата започна и завърши при плътна мъгла, при която двамата вратари не се виждаха и често въображението на зрителите завършваше действията на футболистите на терена.

Головият актив на играчите на Димитър Трендафилов откри Иван Петков. В 25-ата минута нападателят на домакините посрещна центриране от фаул и в разбъркването вкара топката в мрежата - 1:0. Съотборникът му Александър Василев удвои резултата три минути по-късно, когато Пламен Кожухаров го изведе в чиста позиция сам срещу вратаря на Септември. Иван Петков се разписа за втори път в 34-ата минута след извеждащо фронтално подаване на Христо Кожухаров - 3:0.

През второто полувреме Трендафилов направи 7 смени, но надмощието на Калиакра продължи. През тази част на играта по два пропуска пред вратата на съперника направиха Ерсен Илмаз и Иван Петков, по един - Христо Кожухаров и Пламен Атанасов. Крайният резултат 4:0 оформи отново Иван Петков в 77-ата минута, като регистрира своя първи хеттрик в среща от предсезонната подготовка на каварненци.

Септември осъществи три по-сериозни атаки, които завършиха с удари, но и трите бяха спасени от юношеския вратар Веселин Добрев, който пази през целия двубой.

Следващата, последна, проверка на тима от Каварна е на 22 февруари (събота), когато от 14.00 часа ще посрещне тима на Мастерс (Бургас).