3. Калиакра загуби с 0:2 дербито със Спартак, в Каварна недоволни от съдийството

Калиакра загуби с 0:2 дербито със Спартак, в Каварна недоволни от съдийството

Тимът на Калиакра загуби с 0:2 дербито със Спартак (Варна), което откри шампионата в „Б” група. Новината съобщи за Novsport.com изпълнителният директор на каварненци Венци Василев.

Тимът на Калиакра загуби с 0:2 дербито срещу Спартак (Варна), което откри шампионата в „Б” група. Новината съобщи за Novsport.com изпълнителният директор на каварненци Венци Василев.

Попаденията за победителите отбелязаха Иван Найденов в 24-ата минута от дузпа и Антон Костадинов в 86-ата.

„Според мен първото полувреме беше равностойно, но като цяло съдийските обсъждания оказаха голямо влияние. Освен, че даде дузпа на Спартак, съдията свиреше фаулове за всяко докосване в близост до наказателното поле. Второто полувреме започна силно за нас и през първите 30 минути тотално ги натиснахме. Съдията отново се намеси и ни спести една чиста дузпа. Освен това и ние пропиляхме 2-3 хубави ситуации. При една контраатака ни вкараха и втори гол и така загубихме с 0:2. Това, от което не сме доволни е съдийството, което бе тенденциозно в полза на домакините. От играта на момчетата сме доволни – те се раздадоха и се хвърляха смело в единоборствата, но просто нямаха шанс”, обобщи Василев.

„Ако в наказателния кодекс съществуваше термин „престъпление против футбола, съдията на този мач трябваше да получи 10 години затвор като футболен порестъпник.  Той свиреше тенденциозно в полза на Спартак и според мен това от части се дължи на факта, че председателят на съдийската комисия Димо Момиров е от Варна. От тук нататък ще следим изкъсо съдийството във всички оставащи срещи на Спартак (Варна). Иначе ние ги поздравяваме за добре организираната победа. Колкото до играта на нашия тим – мога да кажа, че съм доволен от всички футболисти”, заяви от своя страна кметът на Каварна Цонко Цонев.

Останалите мачове от първия кръг ще се изиграят утре от 18 часа.