3. Карнобат с ценна победа над Спартак (Пд)

Карнобат с ценна победа над Спартак (Пд)

Ценни 3 шампионатни точки постигнаха футболистите на „Карнобат“, които в последна домакинска среща от есенния дял на Югоизточна „В“ група се наложиха с минималното 1:0 над „Спартак“ /Пд/.

Ценни 3 шампионатни точки постигнаха футболистите на „Карнобат“, които в последна домакинска среща от есенния дял на Югоизточна „В“ група се наложиха с минималното 1:0 над „Спартак“ /Пд/. Двубоят от 16-ти кръг бе със сполучлив край за карнобатлии, които усетиха вкуса на успеха с попадение в 87-ма минута. Тогава, при продължително меле в пеналта на гостите, топката попадна в мрежата на „Спартак“ /Пд/ след автогол на Лъчезар Якалиев.

Домакините пропуснаха възможността да спечелят с по-изразителен резултат, след като цял мач буквално играха на една врата, тази на „Спартак“. Сериал от пропуски направиха Шопов, Петров, Янев и още кой ли не. Гостите също имаха положения, но далеч по-малко от тези на домакините.

Победата е общо 7-ма до момента за амбициозния отбор на „Карнобат“, който е сред новаците в шампионата, а представянето до сега му гарантира, поне за седмица, 8-мо място във временното класиране, вече с актив от 24 т.

В последната си официална среща за тази година карнобатлии ще гостуват на „Свиленград“. Двубоят е на 28-ми ноември от 14.30 ч.

„Доволен съм от победата. Резултатът е изстрадан, но победата е заслужена. Тези 3 точки са нужни за нашия отбор, с оглед на негативните резултати в последните мачове. Мисля, че през целите 90 минути контролирахме събитията на терена. Момчетата си хвърлиха всичките сили, с които разполагат. Мога да бъда недоволен единствено за това, че имаме толкова много създадени положения, а спечелихме само с 1:0.

Предстои ни гостуваме на отбор („Свиленград“), който се представя добре и на свой терен, и при гостуванията си, където също взима точки. Отиваме там да се надиграваме, да спечелим 3 точки и да затвърдим добрите си игри. След това отбора ще получи заслужена почивка от 30 дни. При приключването на полусезона ще анализираме представянето ни и ще оповестим програмата ни за напред.

Не е сега момента да коментираме селекцията. Имаме мач, който първо трябва да изиграем, да благодарим на момчетата за доброто представяне. Имаме и контузени, които са важни за отбора. Нека не омаловажаваме труда на тези, които в момента са здрави и на мое разположение. След края на полусезона ще говорим за бъдещето и доброто на отбора на „Карнобат“, каза старши треньора Иван Божидаров.

„КАРНОБАТ“: Даниел Желев, Слави Шопов, Слави Костенски, Трендафил Момчилов, Ясен Тузаков, Стойко Колев, Динко Дерменджиев, Хюсеин Садула /78 – Райчо Раев/, Ивелин Янев, Яни Николов, Димитър Петров /90 – Тодор Няголов/