3. Кметът на Симитли: Отборът ни трябва да се отърси от селския манталитет

Кметът на Симитли: Отборът ни трябва да се отърси от селския манталитет

Кметът на Симитли Апостол Апостолов остана разочарован от втората загуба на неговия отбор в първенството на Западната "Б" група от началото на сезона, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Вчера Септември загуби с 0:1 гостуването си на ПФК Банско, а в първия кръг падна с 1:2 от Чавдар (Етрополе) също, като гост. В следващия кръг възпитаниците на треньора Спас Стоименов отново са гости, този път на един от лидерите в класирането - Ботев (Враца). Септември е с мач по-малко от останалите отбори, тъй като по програма във втория кръг трябваше да домакинства на Беласица, отборът от Петрич обаче се отказа от участие във втория футболен ешелон.

Единственото нещо, което пречи на отбора да покаже истинските си качества, според кмета на Симитли е селският манталитет на голяма част от играчите. По думите му те трябва по най-бързия начин да се отърсят от този недостатък, тъй като в "Б" група няма отбори, като Малеш (Микрево), които излизат, като обречени срещу Септември.

"Нивото в "Б" група наистина е на по-високо ниво и за това смятам, че донякъде избързахме с тази промоция и не сме готови на 100 % за професионалния футбол. Въпреки загубата от ПФК Банско с 0:1 се видя, че имаме потенциал и отборът на Банско, който е с амбиции за челно класиране не ни надигра. Нашите момчета обаче трябва да се отърсят от манталитета на футболисти, които доскоро играха с отбори от селата и така ще дойдат победите.

Въпреки двете поражения не смятам, че сме обречени на изпадане и тепърва ще дойдат добрите мачове за нас, където ще бъдат спечелени и първите точки. Нашата цел е утвърждаване, като новаци в "Б" група и се надявам да я осъществим", коментира Апостолов.

Той се надява със завръщането на Цветан Николов от следващия мач, нападението на отбора да се подобри и да бъдат спечелени първите точки в професионалната футболна група. Досега Цветан Николов няма нито една записана игрова минута за Септември заради наказание от миналата година, което вече изтече. Друг проблем пред треньора на тима от Симитли сега е контузията на Атанас Лясков, който вчера напусна терена в 15-ата минута заради контузия.