3. Контролата Пирин – Банско остава на стадион „Христо Ботев”

Контролата Пирин – Банско остава на стадион „Христо Ботев”

Петър Михтарски даде зелена светлина за използването на терена в Благоевград

Контролата между Пирин и Банско предвидена за 1 декември (четвъртък) от 14:00 часа остава да се играе на стадион „Христо Ботев” в Благоевград.

Миналата седмица хората по подръжката на стадиона заявиха, че теренът е зазимен, тъй като били хвърлили специални торове, и последния домакински мач на „орлетата” от областната група вчера срещу Ураган (Горно Драглище) (4:0) се игра на базата в Рилци. Днес спортно-техническият директор на Пирин Петър Михтарски каза, че няма да е проблем, ако проверката с Банско се играе на стадиона в Благоевград.

Гостите от Банско ще използват спаринга, за да видят в игра дошлите на проби. Това са Сергей Георгиев от испанския Канияс и бившият халф на Вихрен Антонио Ласков. Веднага след това отборът на Банско ще бъде разпуснат във ваканция, след като отборът отпадна от Левски в надпреварата за Купата на България.

Футболистите на Пирин пък гостуват в последния кръг от първенството на тима от село Полето. Мачът е в неделя от 15:00 часа на стадиона в Симитли.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига