3. Контролата Септември (Симитли) – Теута прекратена при 2:0

Контролата Септември (Симитли) – Теута прекратена при 2:0

Контролата между Септември (Симитли) и Теута (Дурес Албания) бе прекратена в 60-ата минута при резултат 2:0 за българите. Двубоят се игра на комплекс „Пири” край Банско.

В 38-ата минута Калоян Стоянов откри резултата за Септември (Симитли). Тогава вратарят на гостите изби удар на Андон Гущеров топката се отби в гредата и бившият нападател на Пирин с глава направи добавка за -1:0.

През второто полувреме футболистите на Теута в 60-ата минута си отбелязаха автогол, а веднага след това мачът бе прекратен.

Причината за изваждането на отбора от ръководството на Симитли в лицето на изпълнителния директор Методи Стойнев коментираха, че са твърдите влизания на футболистите от албанския тим.

„ Не искахме някой от футболистите ни да се контузи преди началото на първенството. Футболистите на Теута направиха много груби влизания в краката на нашите играчи и не искахме да рискуваме тяхното здраве, затова решихме да ги предпазим от контузии”, обясни Методи Стойнев.

Днес от 18.00 часа Септември (Симитли) ще изиграе втора контролна среща срещу Велбъжд (Кюстендил) на терена в Крупник.

В проверката участие ще вземат играчите, които пропуснаха контролата сутринта и тези, които играха по-малко.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч