3. Корупция се вихри на Пирин (ГД) - Бдин (Видин)

Корупция се вихри на Пирин (ГД) - Бдин (Видин)

Футболистите на Бдин неколкократно са били атакувани от непознати лица с цел уреждане на победата за домакините от Гоце Делчев

Сериозни корупционни скандали се разиграха при днешния двубой между Пирин (Гоце Делчев) и Бдин (Видин) от 23 кръг на Западната "Б" група. Домакините от Пирин успяха да спечелят с 2:1 срещу видинския състав, но фокусът преди, а и след двубоя бе върху оплакванията на гостите от опитите за пробив в техния екип.

Ръководството и футболистите на Бдин останаха много недоволни и от ръководенето на главния съдия Мартин Богдев от Бургас. Негови помощници бяха Николай Христов и Велизар Генчев - също от морския град.

Десет минути след началния съдийски сигнал домакините вече водеха с 2:0 в резултата. В 5-ата минута капитанът Петър Лазаров центрира към Георги Каранейчев, който с глава прехвърли Тодор Кючуков за 1:0. След още толкова време игра, Григор Георгиев покачи на 2:0 след извеждащо подаване.  В 61-ата минута гостите върнаха едно попадение с глава на Явор Въндев, който 15-минути по-късно бе изгонен от Мартин Богдев за втори жълт картон. Заради протести от резервната скамейка на Бдин бе изгонен и помощник треньорът.

След двубоя поне трима футболисти от Бдин се оплакаха пред Канал 3, че от домакинския отбор са се опитвали да ги подкупят седмици по-рано, за да стигнат до победата. Опитните Мартин Керчев и Тодор Тимонов споделиха за телевизията, че неколкократно с тях са се свързвали непознати хора, които са предлагали пари и други неща, за да успеят да ги "пробият".

"Слаб мач общо взето. Слаб съдия е Мартин Богдев", бяха първите думи на Тимонов. След тях бившият състезател в руското първенство беше попитан дали е вярно, че играчите на Бдин са получавали SMS-и и предложения, за да "легнат" на Пирин (ГД).

Бившият футболист на Ботев, ЦСКА и Анжи каза, че SMS не е получавал, но много пъти са го търсили по телефона с предложения за подкуп. Казаното от Тимонов подкрепи и Мартин Керчев, който заяви категорично, че опитите за подкупи и корупция са истина.

„Цяла седмица не спряха да звънят и да пращат съобщения. Голям цирк, голямо чудо – заплашваха, предлагаха пари...Тормозеха поне 4-5 човека, как да играем после след тази атака. Върнаха ни в мутренските времена“, заявиха играчите на видинския тим.

От ръководството на Бдин твърдят, че вече са подали жалба в прокуратурата и няма да оставят нещата така. С търсенето на справедливост се е заел и изпълнителният директор Иван Бербатов.

Явор Въндев пък сподели, че не е получавал съобщения преди мача.

Резултатите и класирането в Западната "Б" група вижте тук!

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига