3. Крумовград забави празненствата в Етър (ВИДЕО)

Крумовград забави празненствата в Етър (ВИДЕО)

"Болярите" ще почакат за официалното си класиране за елита

Крумовград надви Етър с 2:1 в двубоя от 31-ия кръг на Втора лига и отложи празненствата на "болярите" преди почти сигурното им промотиране в елита на България.

Първото полувреме предложи сравнително добър футбол. В шестата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но Християн Славков спаси мрежата си. Вратарят на Етър успя да спаси силен изстрел на атакуващия халф Бисер Бонев.

В 19-ата минута Крум Стоянов се озова на чиста позиция в наказателното поле на Крумовград. Ударът на левичаря обаче беше спасен от Благой Макенджиев. В 31-ата минута дойде и най-чистото положение за гол до почивката. Димитър Пиргов намери топката с глава след корнер, но тя се отби в страничната греда.В 52-ата минута Мартин Сораков откри. Домакините започнаха силно втората част, като вратарят Славков веднъж трябваше да избива майсторски топката с една ръка. Натискът на Крумовград обаче доведе до ново разбъркване в наказателното поле, където Сораков с красив удар от воле порази далечния ъгъл - 1:0 за футболистите на Неманя Миланович. След попадението юношата на Славия направо Танца на гълъба, който бразилците популяризираха на световното първенство в Катар.

Скоро след това Мартин Сораков порази вратата на Етър за втори път. Младият нападател беше изведен на скорост отдясно по атаката на домакините. Последва хубав изстрел в далечния ъгъл и 2:0 за хората на Неманя Миланович.

В 70-ата минута болярите се върнаха в мача. Цветелин Радев извърши нарушение срещу нападателя на гостите Мартин Тошев в пеналтерията и реферът Васил Минев посочи бялата точка. Дузпата беше превърната в гол от 32-годишния реализатор. Седем-осем минути след това Мартин Сораков се размина с хеттрик. Играещият под наем от Славия в Крумовград нападател се изяви в стила на Лионел Меси пред наказателното поле, където навърза няколко бранители на Етър на малко пространство и шутира, но Християн Славков реагира отлично и отби топката.