3. Литекс е на крачка от първия кръг на Купата на България

Литекс е на крачка от първия кръг на Купата на България

Ловчанлии биха Чавдар (Троян) с 6:0 във финала на област Ловеч

Литекс продължава да мачка всичко по пътя си, а треньорът Живко Желев не познава вкуса дори на равенството в официален мач. Отново разгром, при това в гостуване на Чавдар в Троян в мач от втория кръг на квалификациите за Купата на България.

Още в първите минути Литекс упражниха тотален натиск, за да вкарат бързи два гола в началните минути на мача. В 5-та минута Руслан Иванов откри след пас от Йоан Петков, а три минути по-късно Иван Филипов удвои след удар с глава от корнер. В 25-та минута след блестящ индивидуален пробив, Кристиян Петков направи резултата класически.

Въпреки тоталното си надмощие момчетата на треньорския тандем Желев-Вутов не спряха да атакуват и в 38-та минута Константин Генков получи отлично от Писаров за 4-0. Дори след този гол оранжевите не престанаха да атакуват и в 44-та минута Кристиян Петков изригна отново и покачи на 5-0.

През второто полувреме оранжевите намалиха темпото и след ударното начало, добавиха само още един гол – в 74-та минута след отлично подаване от Селимински, Писаров записа името си след голмайсторите.

Във финала на зона Северозапад Литекс среща Кариана (Ерден) и ако победи, ще участва на 1/16 финалите в турнира, където ще играят и професионалните отбори.

Чавдар (Троян) – Литекс (Ловеч) 0:6
5′ Руслан Иванов – 0:1
8′ Иван Филипов – 0:2
25′ Кристиян Петков – 0:3
38′ Константин Генков – 0:4
44′ Кристиян Петков – 0:5
74′ Искрен Писаров – 0:6

Съставът на Литекс срещу Троян: Васил Тодоров- Мамбо, Мицаков,Ив.Иванов(46-Грозев), Ив.Филипов, Ст.Крачунов(46-Митрев), Селимински, Р.Иванов(46-Ст.Иванов), Й.Петков, Писаров, Кр.Петков, К.Генков