3. Литекс размаза Брестник с 5:0 в първата си зимна контрола

Литекс размаза Брестник с 5:0 в първата си зимна контрола

Двубоят се игра в Свиленград

Литекс победи с 5:0 Брестник в първата зимна контрола. Пред 100 зрители на стадион Колодрума в Сливенград шампионът и лидер в класирането имаше тотално превъзходство, но головете паднаха през второто полувреме.

В 48-мата минута Георги Миланов отбеляза красив гол след като засече от въздуха центриране на Стархил Попов отдясно. Само минута по-късно резултатът стана 2:0. Синегалецът Алиона Диуф, който е на проби центрира отлично в пеналта на Брестник, където юношата Янаки Смирнов прати топката в мрежата.

В 67-мата минута Андонов от Брестник грубо фаулира Занев. Защитникът на Литекс му потърси сметка за бруталния фаул ,като реферът Георги Кабаков взе безумното решение да изгони и двамата.Друг юноша бе в опсновата на третия гол на шампионите.

В 75-тата Ангел Здравчев бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, зад топката застана Сандриньо, който с техничен удар направи Линков безпомощен.

Три минути преди последния съдийски сигнал Сандриньо отбеляза втория си гол в мача. Бразилецът се разписа отблизо след асистенция на сънародника му Дока. Халфът Ненем фиксира крайния резултат в 90-тата минута след като се възползва от отличен пас на Дока.

Статистика

Литекс - Брестник 5:0

стадион Колодрума, 100 зрители

Литекс: 31. Винисиус Баривйера, 4. Джамал Берберович ,5. Михаил Венков, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 7. Христо Янев, 19. Уилфред Нифлор, 8. Уелингтом да Силва - Том, 14. Румен Руменов , 23. Небойша Йеленкович, 27.Момчил Цветанов(Страхил Попов, Симеон Славчев, Урош Голубович, Петър Занев,Пламен Николов , Александар Барт, Ненем, Георги Миланов, Дока, Алиона Диуф, Янаки Смирнов)
Треньор: Любослав Пенев

Брестник: 1.Линков, 21.Илиев, 15.Грозев, 3.Дишлиев, 14.Таиров, 9.Стойчев, 16.Стойков, 18.Петров, 10.Атанасов, 31.Тодоров, 27.Любенов(Гр. Иванов, Думчев, Татьозов, Андонов, Кочев, Енчев, Етув, Стефанов, Сандриньо, Кристиян Тафраджийски, Евгени Александров, Ангел Здравчев)
Треньор: Йордан Боздански

Голмайстори: Георги Миланов (48', 1:0), Янаки Смирнов (49', 2:0),Сандриньо (75', 3:0), Сандриньо (87' 4:0), Ненем (90', 5:0)

Главен съдия: Георги Кабаков

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч