3. Литекс с победа над Септември във втория си мач от блиц турнира

Литекс с победа над Септември във втория си мач от блиц турнира

"Оранжевите" победиха с голове на Нифлор и чудесно представящият се Диуф

Отборът на  Литекс победи Септември (Симитли) с 2:0 в 45-минутен мач от блиц турнир в село Вълково (Сандански) с участието на „оранжевите”, Лудогорец (Разград) и Септември (Симитли). Головете за ловчанлии отбелязаха Диуф и Нифлор, а „оранжевите” загубиха първия си мач от турнира с 0:1 от Лудогорец (Разград).

Мачът започна с атака на Литекс и още в 3-та минута Том стреля от фаул, но стражът на Септември Васев спаси. Секунди по-късно отново Том проби отляво, но не можа да изведе на чиста позиция свой съотборник.

В 8-та минута Диуф стреля неточно от границата на наказателното поле на тима от Симитли. Три минути по-късно той отправи още един неточен удар след пас на Страхил Попов.

В 13-та минута Диуф пропусна добра възможност за гол, след като остана сам пред Васев, но ударът му с глава не сполучи. Две минути по-късно Нифлор бе изведен добре, но стреля извън рамките на вратата на Васев.

Десет минути по-късно Сандриньо опита да застраши вратата на Септември, но отново Васев се намесва умело и избива. Две минути по-късно пак Сандриньо стреля, но извън целта.

В 26-та минута футболистите на Литекс изпълниха пряк свободен удар чрез Том, който качи топката на главата на Диуф и последният вкара за 1:0. В 36-та минута „оранжевите” вкараха втори гол, дело на Нифлор. Попадението падна след пас на Георги Миланов от корнер.

Литекс – Септември 2:0

1:0  Диуф 26’

2:0  Нифлор 36’

Състави:

Литекс: Голубович, Барт, Венков, Бодуров, Диуф, Нифлор, Ненем, Том, Сандриньо, Попов, Миланов

Старши треньор: Любослав Пенев

Септември: Васев, Илиев, Николов, Самокишев, Томов, Караканов, Хаджииванов, Лулейски, Лазаров, Цв. Николов, Ат. Николов

Старши треньор: Спас Стоименов

Съдия: Стефан Апостолов

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч