3. Литекс стартира с победа в контролите, Христо Янев дебютира с гол и асистенция

Литекс стартира с победа в контролите, Христо Янев дебютира с гол и асистенция

Отборът на Литекс победи с 3:1 Ботев (Криводол) в първата си контрола от лятната подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата на градския стадион в Ловеч премина изцяло под диктовката на ловчанлии, които създадоха доста чисти положения пред вратата на тима от Западната „Б” група. През първата част наставникът на „оранжевите” бе пуснал в игра всичките си титуляри и логично резултатът в края на полувремето бе 3:0 в полза на тима от „А” група.

Срещата започна с хубаво центриране на Занев към Адриано Миранда, но ударът на последния бе блокиран от бранител на криводолчани. В 18-ата минута „оранжевите” материализираха игровото си превъзходство, като успяха да открият резултата чрез национала Ивелин Попов. Новото попълнение на Литекс Николай Бодуров с далечен пас изведе Попов зад отбраната на Ботев. Юношата на Левски овладя кълбото и с много красив удар от воле разстреля вратаря Артакиев. Само седем минути по-късно бившият играч на ЦСКА Христо Янев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от 23 метра, като прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата – 2:0.

В 27-ата минута Янев проби по лявото крило и центрира към близката греда, където французинът Нифлор изпревари стража на тима от „Б” група и направи резултата класически – 3:0. В края на полувремето отново Нифлор сътвори опасно положение пред вратата на Ботев, след като ударът му с глава от 7-8 метра срещна напречната греда.

През втората част темпото на игра спадна, най-вече заради много смени и в двата отбора.От това се възползва тимът от Криводол, който успя да отбележи почетен гол. Младежкият национал Панов загуби топката пред наказателното поле на своя тим.  Николай Владинов – Шаш овладя кълбото и с изстрел от 10-ина метра простреля вратаря Тодоров за крайното 3:1.

След мача старши треньорът на Литекс Станимир Стоилов пусна в почивка своите играчи, а тимът на ловчанлии в неделя заминава на подготвителен лагер в Холандия.