3. Локо (ГО) и Етър засенчиха "А" група

Локо (ГО) и Етър засенчиха "А" група

„Локо” (ГО) и „Етър” направиха 2:2 в невероятно дерби, предложило на публиката всичко от футбола – четири гола, обрати в резултата, две греди, 11 картона, от които 4 червени, емоции, заряд и характер.

Близо 5000 зрители дойдоха на стадиона в Горна Оряховица, от тях почти половината бяха от Велико Търново. На трибуните бяха легендите Краси Балъков и Трифон Иванов, главният секретар на МВР Светлозар Лазаров, политици, кметове, футболни деятели… Организацията от страна на домакините бе на високо ниво. Излизането на отборите на терена бе съпроводено и със заря.

В крайна сметка и двата тима съжаляваха за изпуснатата победа, но в интерес на истината равенството беше най-логичният изход. В началото домакините имаха лек превес и създадоха две положения – Любо Стефанов центрира отдясно и Кънев с глава би до гредата, а отново той с глава принуди Венци Димитров да вади в корнер. За етърци пък в 18-ата минута Николаев от фаул принуди Димов да боксира, а при добавката Бл. Ангелов би над гредата.

Постепенно „виолетовите” на свой ред наложиха превес и в 34-ата минута след центриране на Мартин Николов Байдаков стреля, отбитата топка попадна у Чирпанов, който нацели напречната греда. В 37-ата минута падна и първият гол – след центриране на Николай Иванов от корнер Илко Трифонов с красива странична ножица вкара за 0:1. В самия край на полувремето „Локо” можеше да изравни – след разбъркване в пеналта топката попадна у Любо Генчев, който би покрай излезлия Димитров, но топката мина на сантиметри от гредата.

Още по-драматична бе втората част. В началото й положения нямаше, като само Красен Трифонов пробва една задна ножица, която не затрудни Димитров. От 70-ата минута нататък обаче градусът на емоциите рязко се вдигна. Реферът Георги Йорданов, който вече бе показал по три жълти картона, „повтори” Светослав Караиванов за фаул и „Етър” остана в намален състав. Макар и с човек по-малко, етърци не се предадоха. Николай Иванов се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен отзад от Стефанов, който също получи червен картон.

Натискът на домакините се засили и в 76-ата минута след пас на Бълъков Тихомир Кънев засече топката на празната врата – 1:1. Нападателят не ликува при гола от уважение към бившия си отбор, но попадна в прегръдките на съиграчите си. В 80-ата минута Красен Славчев с мощен удар нацели напречната греда и за домакините. В тези минути горнооряховската публика хвърли две бутилки по терена, като Г. Йорданов ги даде на четвъртия рефер да впише инцидента в протокола.

Драмите обаче тепърва предстояха, като мeждувременно бе отменен гол на Николай Иванов. В 82-ата минута Илко Трифонов също получи втори жълт картон и така „Етър” остана с 9 човека на терена. До края оставаха две минути, когато Красен Трифонов центрира и Антоний Балъков вкара за 2:1, а горнооряховската агитка полудя.

Младият тим на „виолетовите” обаче показа характер и потвърди, че „болярите” не се предават току-така: в 90-ата минута Николай Иванов порази вратата на домакините и също хукна в прегръдките на етърската агитка – 2:2. След още четири минути продължение Георги Йорданов сложи край на дерби, което дълго ще бъде помнено. То показа, че футболът във Великотърновския регион не само е жив, но дори и с марка „В” група слага в джоба си далеч-далеч по-прехвалени у нас отбори…