3. Локо (Мездра) на осминафинал след трилър в Каварна

Локо (Мездра) на осминафинал след трилър в Каварна

Локомотив (Мездра) загуби в Каварна с 1:4 от Калиакра срещата реванш от 1/16 финалите за купата на България, но с общ резултат 5:4 от двата двубоя продължава в турнира

Локомотив (Мездра) загуби в Каварна с 1:4 от Калиакра срещата реванш от 1/16 финалите за купата на България, но с общ резултат 5:4 от двата двубоя продължава в турнира. Голът, който изпрати "железничарите" от Мездра на осминафиналите на турнира, отбеляза Явор Янков в третата минута на първото от двете продължения на срещата. До двете добавки от по 15 минути се стигна след като в редовните деветдесет Калиакра отбеляза четири безответни гола, толкова, колкото вкараха и съперниците им в първия мач в Мездра.

Калиакра надигра по всички показатели Локомотив (Мездра) в приятен, изпъстрен с красиви комбинации двубой и попадения в мрежата на Христо Матев. Головата серия откри Сергей Станев в 33-ата минута с добавка след удар на съотборника му Владислав Узунов в тялото на мездренския вратар - 1:0.

След по-малко от десет минути капитанът на домакините Дарин Андонов удвои резултата отново след добавка, след пряк свободен удар на Джунейт Яшар и париране на изстрела му от стража на гостите - 2:0.

Не беше изтекла и минута от играта след почивката, когато с глава Георги Христов вкара за трети път топката в мрежата на локомотивци при центриране във вратарското поле - 3:0.

До най-сериозното положени през редовното време гостите достигнаха в 57-ата минута, когато гредата вляво от каварненския вратар го спаси от попадение в мрежата му. Веднага след това Владислав Узунов и Милен Бонев от Калиакра излязоха в стрелкови позиции, но в първия случай стражът на гостите парира удара, а във втория топката премина край голлинията. В 72-ата минута Бонев завърши с глава атака за домакините след ефектно центриране на Джунейт Яшар, но този път гредата помогна на Локомотив.

В 86-ата минута Владислав Узунов с нисък удар вкара за 4:0, резултат, при който прозвуча и сигналът за край на редовните 90 минути.

В третата минута на първото 15-минутно продължение Явор Янков надскочи защитата на Калиакра при изпълнение на корнер и с глава вкара гола на победата за тима от Мездра.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига