3. Локо (Мездра) разнищи Ботев (Враца) със 7:0

Локо (Мездра) разнищи Ботев (Враца) със 7:0

Иса и Табаков бележат по два пъти

Локомотив спечели контролния си двубой срещу втородивизионния Ботев (Враца) със 7:0. Срещата се игра на изкуствения терен в базата на Локомотив. По две попадения за домакините отбелязаха Исмаил Иса и юношата на Левски Боян Табаков.

Локомотив поведе в резултата още във втората минута, след като Иса проби от дясно, нахлу в наказателното поле и бе съборен от противников играч. Реферът отсъди дузпа, а зад топката застана потърпевшият, който реализира за 1:0.

В 15-ата минута Иса получи кълбото на границата на полето, залъга бранител на гостите и с техничен удар прокара топката под плонжа на вратаря Митов за 2:0.

В 30-ата минута Десислав Русев бе съборен в наказателното поле на гостите от Петър Петров и реферът отсъди втора дузпа за домакините. Преотстъпеният от Левски Балджийски застана зад бялата точка и конвертира наказателния удар в гол.

Четири минути преди изтичане на редовното време през първата част Ванков и Коприваров се сдърпаха и получиха жълти картони. За Ванков обаче това бе второ предупреждение и той бе изгонен.

След почивката в 48-ата мин Табаков получи добър пас и с техничен удар покачи за 4:0. В 64-ата Страти Илиев подаде на Табаков, който намери Любо Тодоров в наказателното поле. Той с диагонален изстрел направи 5:0. Само минута по-късно Тодоров върна жеста на Табаков и юношата на Левски проби в полето, залъга вратаря и покачи за 6:0.

В 69-ата минута Валериев бе фаулиран в полето на Локомотив и спечели дузпа за гостите. Нападателят на врачани Ивайло Данчев изпълни удара, но пропусна да реализира. В 81-ата минута Табаков се възползва от възможност да стреля, вратарят на гостите изби, но това не спря Кавдански, който овладя и оформи крайното 7:0.

Следващата контролна среща на Локомотив е срещу Левски в столицата, докато Ботев (Враца) играе срещу Локомотив (София) в кв. „Надежда”.

Състави:

Локомотив (Мз): Й. Господинов,  Джоров, С. Господинов, Христозов, Кавдански, Софрониев, Коприваров, Керчев, Балджийски, Иса, Русев;

Резерви: Линков, Ц. Зарев, Станков, Петков, Илиев, Табаков, Бамба. Л. Тодоров, Владимиров, Гайтанов, Л. Зарев;

Ботев (Вр): Митов, Борисов, Ванков, П. Петров, Найденов, Валериев, Чалъков, Манолов, Димитров, Т. Петров, Рангелов;

Резерви: Цветковски, Нотев, Ченешков, Цветков, Данчев, Гарев, Георгиев;