3. Локо (Мездра) загуби с 1:2 от Академик (София) в последната си контрола

Локо (Мездра) загуби с 1:2 от Академик (София) в последната си контрола

Отборът на Локомотив (Мездра) загуби с 1:2 от Академик (София) в последния си приятелски мач от лятната подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. Това бе шеста загуба за „железничарите” през подготвителния период, които записаха само едно реми срещу юношеския национален отбор.

Отборът на Локомотив (Мездра) загуби с 1:2 от Академик (София) в последната си контрола от лятната подготовка, която се игра на градския стадион в Мездра, предаде кореспондент на Novsport.com. Това бе шеста загуба за „железничарите” през подготвителния период, които записаха само едно реми срещу юношеския национален отбор. Сухата статитиска е безмислостна към мездренчани, които за 7 мача са отбелязали само 4 попадения и са допуснали 19.

Неприятно впечатление направи организацията на контролата от страна на домакините, които бяха обещали преди нея да се състои и официалното представяне на отбора за новия сезон, но близо 300-те зрители дошли да видят новите попълнения останаха разочаровани.

Първото положение в двубоя се откри пред ганайския халф Майкъл Тевия, който бе изведен в малкото наказателното поле на „студентите”, но ударът му бе париран от вратаря Василев. Гостите отвърнаха с изстрел от пряк свободен удар, но топката попадна в тялото на стража на мездренчани Линков. В 8-ата минута нападателят от Кот д’Ивоар Бамба бе оставен непокрит в малкия пеналт, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Академик.

В 20-ата минута Георги Ковачев проби по крилото и центрира в полето на Локомотив, но Линков излезе предвидливо и улови топката. Осме минути по-късно играч на "студентите" стреля към вратата на Локомотив, стражът Линков боксира топката, но тя попадна в краката на Боби Тонев, който със силен изстрел вкара топката в мрежата на „железничарите”. Четири минути преди края на полувремето главният рефер Илиян Маринов отсъди дузпа в полза на Локомотив, след като бранителят Вергилов фаулира Майкъл Тевия в наказателното поле. Зад топката застана нападателят Бамба, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на вратата на Академик.

Второто полувреме отново започна с натиск на„студентите”. След отлично двойно подаване между Божов и Радулов, последният остана очи в очи с резервния страж Христо Иванов, но бившият играч на Видима-Раковски се намеси авторитетно и улови топката. В 61-ата минута бившият играч на Миньор (Перник) Боби Дичев отбеляза страхотен гол. Николай Божов свали топката на Дичев, който се откъсна от отбраната на мездренчани и с плътен удар направи резултата 0:2.

Чак в 82-ата минута на мача новото попълнение на Локомотив Даниел Моралес успя да вкара топката във вратата на гостите. Бразилецът изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, а за стража на „студентите” остана само да извади топката от мрежата си. Само пет минути по-късно бившият халф на ЦСКА стреля отново от фаул, но този път стражът Георгиев боксира в корнер. В добавеното време младият Любомир Тодоров стреля от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри от вратата на Академик