3. Локо (Пд) спечели с 3:0 контролата срещу Левски (Карлово)

Локо (Пд) спечели с 3:0 контролата срещу Левски (Карлово)

С голове за “черно-белите” се отчетоха новото попълнение Павел Виданов, Дани Кики и Бирсент Карагерен

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели с класическото 3:0 контролата си с втородивизионния Левски (Карлово). С голове за “черно-белите” се отчетоха новото попълнение Павел Виданов, Дани Кики и Бирсент Карагерен.

Проверката между двата тима се игра на стадиона в Белозем.

Двубоят започна с натиск на Локомотив и "черно-белите" откриха още в 7-та минута на срещата. Павел Виданов напредна от дясно и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Левски и вкара за 1:0. В 10-та минута нов шанс се откри пред Веселин Марчев, но неговия удар бе блокиран. Осем минути по-късно Дани Кики отправи силен шут от границата на наказателното поле, а вратаря на отбора от Карлово изби с мъка в корнер. В 20-та минута Локомотив отбеляза втория си гол в срещата. Камбуров стреля от дясно на вратата на Левски, стражът на "сините" изби с крак, но топката попадна при Дани Кики, който с глава вкара за 2:0.

През второто полувреме старши-треньора Илиан Илиев заложи на изцяло нова единайсеторка на терена.

В 50-та минута Симеон Райков стреля опасно от фаул, но стражът на Левски изби в корнер. В 61-та минута Карагарен отправи удар от странична ножица и само сантиметри не му стигнаха да отбележи трети гол за "черно-белите". В 80-та минута Аймен Суда отправи изстрел, но той попадна право в ръцете на вратаря на "сините". В 85-та минута Бирсент Карагарен реализира за 3:0. След разбъркване в наказателното поле на Левски, Аймен Суда успя да подаде топката към Карагарен, който прати топката в мрежата. В следващата атака Димитър Везалов с глава можеше да вкара четвърти гол в мача, но уцели напречната греда.

В следващия кръг възпитаниците на старши треньора Илиан Илиев гостуват на Локомотив (Горна Оряховица) в последен двубой от 10-ия кръг в Първа професионална лига.

Съставът на Локомотив през първите 45 минути: Пиргов, Горанов, Марков, Котев, Виданов, Рашид, Траянов, Велковски, Кики, Марчев, Камбуров

Съставът на Локомотив през вторите 45 минути: Пиргов (60' Кацарев), Амрауи, Вълчев, Везалов, Крумов (65' Райнов), Йевтоски, Умарбаев, Бакалов, Райков, Карагарен, Суда

Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)