3. Локо (Пд) загуби от Монтана с 0:2

Локо (Пд) загуби от Монтана с 0:2

Локомотив (Пловдив) загуби от Монтана с 0:2 в последния мач от турнира „Пири Банско“. По този начин втородивизионният тим спечели купата с актив от 2 победи и едно равенство

Локомотив (Пловдив) загуби от Монтана с 0:2 в последния мач от турнира „Пири Банско“. По този начин втородивизионният тим спечели купата с актив от 2 победи и едно равенство (7 точки). „Черно-белите” останаха втори с 4 точки (победа, равенство и загуба), съобщава официалният сайт на Локомотив.

По програма трябваше да се състои още един мач от турнира между македонските Пелистер и Брегалница, но той пропадна, тъй като от щаба на Брегалница отказаха спаринга.

Още в 8-ата минута Локо стигна до гол, който обаче бе отменен от съдията заради засада. Дани Кики финтира бранител на Монтана и нанесе силен шут с левия крак. Вратарят Христо Иванов изби, а при добавката Йордан Тодоров засече с крак в мрежата.

Минута по-късно Маламов изведе хитро Диего по левия фланг. Бразилецът нахлу в пеналта и от 3 метра вместо да шутира директно, потърси пас надясно, при което футболистите на Монтана изчистиха топката.

В 21-ата минута Монтана изпусна добро положение за откриване на резултата. Благой Накой направи рейд и стреля силно покрай Стоян Колев, но Тунчев успя с шпагат да изчисти пред голлинията.

В 32-ата минута след двойно подаване Аласан Н’Дайе изскочи сам срещу вратаря Христо Иванов, но шутира на педя от страничната греда.

В началото на второто полувреме Камбуров преодоля двама бранители и остана сам срещу Христо Иванов, но шутира в тялото му.

Така се стигна до 50-ата минута, когато Монтана откри резултата. Ерик Почански бе изведен в удобна позиция срещу Стоян Колев и технично би с десния крак покрай него за 0:1.

Три минути след това Камбуров изпусна най-чистото си положение в мача. Атаката тръгна от Аласан Н’Дайе, който отправи силен удар. Христо Иванов не успя да избие добре, но при добавката Камбуров от непосредствена близост шутира в тялото му.

В 55-ата минута Диего спъна Миро Антонов пред наказателното поле. Зад топката застана халфът на втородивизионния тим Йордан Тодоров – Паро, който стреля над стената и опъна мрежата зад Стоян Колев – 0:2.

В 69-ата минута испанецът Хосе Вергара центрира от фаул в пеналта, където Н’Дайе се размина с топката на 5 метра пред голлинията.

Минута преди края пробив на Атанас Атанасов завърши с хубаво центриране към Кики, който засече с глава от 10-ина метра, но топката излезе в аут.

Локомотив: Стоян Колев, Руслан Куанг (67-Костадин Марков), Александър Тунчев (77-Асен Георгиев), Мартин Кавдански (89-Христо Стамов), Диего Фераресо (80-Атанас Атанасов), Валери Георгиев (57-Хосе Вергара), Аласан Н’Дайе, Йордан Тодоров (66-Запрян Запрянов), Станислав Маламов, Дани Кики, Мартин Камбуров (77-Николай Николов).

Монтана: Христо Иванов, Кристиян Митов, Мартин Василев, Георги Мечечиев, Иван Михов, Йордан Тодоров, Благой Наков, Владимир Мичев, Венци Иванов, Мирослав Антонов, Боян Гайтанов (Калин Калинов, Георги Георгиев, Веселин Васев, Никола Мицански, Аян Садъков, Ивелин Иванов, Мирослав Антонов, Георги Димитров, Кристиян Методиев).

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч