3. Локо (Сф) укроти "орлетата" с 2:0 в контрола (+СНИМКИ)

Локо (Сф) укроти "орлетата" с 2:0 в контрола (+СНИМКИ)

Ранен гол на Александър Манолов и авотгол на Сандев донесоха успеха на Локо, каращият проби Де Врийзе направи атрактивно воле

Локомотив (София) победи втородивизионния Пирин (Бл) с 2:0 в контрола пред около 50 човека на стадиона в „Надежда”. Александър Манолов откри резултата в 7-ата минута след меле при корнер, а след почивката Румен Сандев си вкара автогол след неразбирателство с капитана на "орлетата" Георги Георгиев. Добро впечатление за Локо остави каращият проби белгиец Емерик Де Врийзе, който започна като титуляр на фланга и бе заменен 10 минути преди края.

Локомотив тотално доминираше в първия половин час, след което Пирин изнесе играта по-напред и Тони Тасев изпусна сам срещу вратаря Галев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

В състава на Локо (Сф) като титуляр излезе каращият проби белгиец Емерик Де Врийзе, който се отличи с едно добро включване по крилото и подаване към точката на дузпата, но защитник пресече.

В първите минути удар на Петър Димитров от воле беше спасен от вратаря на „орлетата” Красимир Костов. После Румен Сандев за малко не си вкара автогол, като отново вратарят Костов се намеси.

Локомотив поведе след изпълнение на корнер и меле в наказателното поле, при което Александър Манолов със силен удар отблизо под гредата направи безпомощен Костов за 1:0.

Пирин временно остана с човек по-малко, тъй като в мелето при гола Стилиян Николов получи удар в главата и беше прегледан за комоцио.

Благоевградчани не успяха да създадат нито една опасна атака до 30-ата минута, а Елтон обираше всички опити за извеждащи подавания на „зелените”.

Чак след половин час Влади Златинов отправи първия удар към вратата на Локомотив, но той бе слаб и Галев спаси. Две минути по-късно Тони Тасев беше изведен през центъра абсолютно сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Галев изби.

В 35-ата минута Драги Коцев стреля отдалеч, който затрудни вратаря на „железничарите”. Малко преди това Златинов би в аут.

Второто полувреме премина доста по-равностойно от първото, но пък Локомотив успя да вкара втори гол, а освен това удари греда и пропусна още едно чисто положение.

В 55-ата минута Драги Коцев се хвана за главата от яд след удар покрай вратата от дистанция.

Час бе изминал, когато каращият проби Де Врийзе засече от воле центриране на резервата Йордан Тодоров, но вратарят на Пирин Веселин Ганев, влязъл на почивката, отрази.

Камен Хаджиев от Локомотив удари греда след удар с глава при пореден корнер пред вратата на гостите.

За Пирин неточни удари от разстояние отправиха резервите Мартин Тошев и Томислав Павлов.

В 68-ата минута Румен Сандев от Пирин си вкара автогол, след като не се разбра със своя капитан Георги Георгиев и при остро центриране по земя отдясно със шпагат добута топката зад голлинията за 2:0.

15-ина минути преди края Пирин създаде най-добрата си атака в мача. След бърза комбинация пред наказателното поле Антонио Хаджииванов шутира много хубаво покрай гредата.

Състави:

Локо (Сф): Галев (к) (62' Кацарев), Елтон (46' Йордан Тодоров), Ранджелович (46' Хаджиев), Траянов 80' Гогов), Трифонов (80' Йочев), Иво Иванов (46' Гаджев), Манолов (62' Велковски), Том (46' Васев), Романов (46' Генов), Де Врийзе (80' Георг Василев), П. Димитров (46' Йорданов)

Пирин (Благоевград): Костов (46' Ганев) – Сандев, Георгиев (к), Стоев (46' Варсанов), Николов (46' Т. Павлов (85' Креболиев), Войнов (46' Д. Стоянов), Коцев, Тасев (46' Хаджииванов), Благов (85' Т. Траянов), Попев (жълт картон), Златинов (46' Тошев)

Главен съдия: Николай Йорданов (правата му са спрени за официални мачове след срещата Лудогорец – Ботев Пд за Суперкупата)
Стадион: "Локомотив", София, 50 зрители

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК!

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч