3. Локомотив (Сф) направи зрелищно реми 2:2 с Банско

Локомотив (Сф) направи зрелищно реми 2:2 с Банско

Втородивизионният отбор поведе два пъти, но "железничарите" съумяха да изравнят

Локомотив (Сф) завърши наравно 2:2 с втородивизионния Банско в контролна среща в Сандански. Два гола за Банско вкара дошлият на проби в отбора голмайстор на Вихрен Васил Захариев, а за Локомотив (Сф) точни бяха Кристиян Добрев и Младен Стоев. И четирите попадения паднаха през второто полувреме на двубоя, като елитния тим от София бе догонващ в резултата, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Първата част протече равностойно с малко голови положения. Единственото по сериозно положение през първата част бе за тима от Банско. В 16-ата минута привлеченият от Чавдар (Етрополе) Петър Тончев центрира отдясно, а Наков с триково изпълнение засече топката в наказателното поле, но я прати в ръцете на Михайлов.

През второто полувреме старши треньорът на Локомотив (Сф) Антон Велков пусна в игра изцяло нова единайсеторка. Четири минути след подновяването на играта втородивизионният тим от Банско поведе в резултата. Тогава Вайс Кьосов проби отляво, центрира ниско по тревата и топката бе засечена във вратата от Васил Захариев.

Десет минути по-късно Локомотив (Сф) стигна до изравняване. След центриране от фаул Кристиян Добрев с глава успя да засече коженото кълбо за 1:1.

В 63-ата минута „железничарите” имаха претенции за дузпа за нарушение на Даниел Пеев в наказателното поле, но реферът от Благоевград Драган Стойков не ги уважи. Минута след това новото попълнение на Локо (Сф) Павел Петков имаше възможност да вкара на бившия си отбор, но вратарят на Банско Стоян Стоянов отрази удара му.

Банско отново излезе напред в резултата в 69-ата минута. Вторият гол бе идентичен с първия. Отново Кьосов центрира ниско по земята и Захариев вкара във вратата.

Столичният тим изравни за втори път резултата в 77-ата минута след перфектно изпълнен фаул на Младен Стоев, който с удар от около 20 метра, прати топката в горния десен ъгъл за 2:2.

Две минути по-късно футболистите на Локомотив отново имаха претенции за дузпа, този път за нарушение срещу Васил Василев в наказателното поле.

В края на мача Владо Манчев можеше да доведе резултата до пълен обрат, но ударът му в 83-ата минута нацели напречната греда. Така резултатът се запази 2:2. Равенството бе първо в контролите за Банско от началото на предсезонната подготовка. Банскалии досега имаха една победа и две загуби.

За Локомотив ремито също е първо от втория лагер на тима в Сандански. Преди дни момчетата на Тони Велков разбиха с 4:1 Бдин (Видин).

Следващата контрола на Локомотив в Сандански е на 14 февруари (вторник) от 14.00 часа с Малеш (Микрево). В същия ден Банско играе контрола с Велбъжд (Кн).

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч