3. Лудогорец 2 се озори с последния

Лудогорец 2 се озори с последния

"Орлите" спечелиха срещу Левски (Карлово)

Лудогорец II постигна победа в 26 кръг на Втора професионална лига. Дубълът на родния шампион се наложи с 2:1 като домакин на последния в класирането Левски (Карлово). Със спечелените 3 точки, разградчани вече имат в актива си 37, изкачвайки се до 9-о място във временното класиране на втория ни ешелон.

В началните минути двата тима си размениха по един неточен удар чрез Паоло и Райков. Последва сериозен натиск на разградчани, но отново Паоло, Василев и Чунчуков на два пъти не намериха очертанията на вратата. Все пак логичното се случи в 34-ата минута, когато Цветелин Чунчуков изведе домакините напред в резултата. Само 4 минути по-късно Жоао Паоло можеше да удвои, но изстрелът му срещна гредата. Това все пак се случи минутка преди края на полувремето, когато един от най-опитните на терена Янко Вълканов си отбеляза автогол.

Втората част започна с натиск на гостите. Първо Сливов стреля неточно, а след това Атанасов спаси удар на Ангелов. По-добрата игра на Левски (Карлово) даде резултат в 66-ата минута, когато Бонифаци намали изоставането на своя отбор. След полученото попадение, домакините отново поеха инициативата. Жоао Паоло можеше да възстанови аванса от два гола на Лудогорец, но стреля неточно. Все пак до края на мача "орлите" не допуснаха сериозни опасности пред вратата си и се поздравиха с победата.

Ключови думи: Лудогорец

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч