3. Лудогорец отпразнува влизането в "А" група с победа над Брестник пред 5000 зрители

Сред зрителите бе и президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов

Отборът на Лудогорец завърши с победа изключително успешния си сезон в Източната "Б" група, след като надви с 1:0 Брестник. Срещата се превърна в истински празник за Разград, а над 5000 зрители дойдоха да видят награждаването на отбора. Сред зрителите бе и президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов.

Домакините рядко изпускаха инициативата в двубоя. Още в първите минути Тодор Колев и Зоран Златковски направиха сериозни пропуски. В 26-ата минута пък попадение на Мирослав Иванов не бе зачетено заради засада.

Все пак логичното се случи в началото на второто полувреме. Влезлият като резерва Мирослав Антонов бе спънат в наказателното поле и реферът Никола Атанасов отсъди дузпа. Потърпевшият сам се нагърби с изпълнението и реализира единствения гол в мача. Няколко минтуи по-късно Тодор Колев нацели страничната греда на вратата на Брестник и с това се изчерпаха интересните моменти в мача.

Така Лудогорец завърши на първо място в Източната "Б" група с актив от 44 точки - 12 победи, 8 равенства и 4 загуби и голова разлика 38-16. Брестник пък остана на 8-о място с 26 точки.