3. Лудогорец с победа над лидера в "А" група

Лудогорец с победа над лидера в "А" група

Разградчани се наложиха с 1:0 над Литекс в мач от блиц турнир в Село Вълково, община Сандански

Лудогорец победи с 1:0  Литекс в 45-минутен мач от блиц турнир в село Вълково с участието на Септември, Лудогорец (Разград) и „оранжевите”. Разградчани вкараха в последната минута чрез Ремзи, който простреля Баривиера директно от пряк свободен удар.

Мачът в селото в югозападна България започна с по-висока активност на ловчанлии, като още в 10-та минута Здравчев стреля по-посока вратата на Михайлов, но стражът се намеси и спаси.

В 23-та минута вратарят на Лудогорец бе принуден отново да спасява своите след шут от воле на Берберович. Топката бе избита умело от стража. Десет минути преди края на полувремето Момчил Цветанов изведе добре Янев в наказателното поле, но топката бе отнета с навременната намеса на Жеков.

Секунди по-късно Цветанов центрира добре във вратарското поле, но играчът на Литекс, който бе най-близо Диуф, не успя да засече подаването. В следващата ситуация при взаимодействие между двамата Диуф получи на около 10 метра от вратата на Михайлов и стреля, но вратарят спаси.

Въпреки владеенето на топката от страна на Литекс, Лудогорец изненада съперника си в последните секунди на сблъсъка с изстрел от пряк свободен удар на Ремзи. Изключително активният на трансферния пазар Лудогорец дава заявка за добри изяви в бъдеще с победата си над лидера в родната „А” група.

Литекс – Лудогорец 0:1