3. Любимец сгъна Берое в контрола

Любимец сгъна Берое в контрола

Лидерът в Източната Б група Любимец победи Берое с 2:0 в контрола у дома и показа, че не случайно гони място в елита.

Лидерът в Източната Б група Любимец победи Берое с 2:0 в контрола у дома и показа, че не случайно гони място в елита. Резултатът можеше да бъде и друг, но още във 2-ата минута реферът отмени попадение за заралии, дело на Виктор Софрониев. В 15-ата минута пък домакините поведоха след гол на бившия играч на Спартак Пд и Ло-ко София Николай Павлов. Крайният резултат оформи юношата на ЦСКА Емил Петков в 65-ата минута. Проверката бе закрита за фенове и журналисти. Наставникът на Берое Илиан Илиев пусна в игра футболисти, които по-рядко намират място сред титулярите, но те определено разочароваха. В събота възпитаниците му имат тежко гостуване на Черноморец в Бургас.

Треньорът на Любимец Стамен Белчев пък заяви, че победата за него е без значение.
„Полезна проверка за нашия отбор. Резултатът не ме интересува. Стояхме добре на терена. Берое имаше положения, но не ги вкара", каза наставникът на втородивизионния тим след проверката.

„За мен не е изненада, че сме на първо място в Източната Б група. Има още много мачове до края, но няма да се предадем. Апетитът идва с яденето", коментира Белчев амбициите на тима му да играе в А група на фона на суровата конкуренция в лицето на Етър, Ботев Пд и Нефтохимик.

Съставът на Любимец
Дебърлиев, Мичев, Личков, Дишлиев, Огнянов, Петков, Минчев, Трифонов, Юсеинов, Апостолов, Павлов (Стоянов, Чипчев, Иванов, Ибраим)

Съставът на Берое

Акалски, Пенев, Зафиров, Софрониев, Ямуков, Ричард, М. Танев, Чипилов, Т. Христов, Сл. Жеков, Г. Андонов

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч